
Még egyszer, online ült össze a képviselő-testület
Fotó: Gergely Imre
Jóváhagyta a gyergyószentmiklósi képviselő-testület az ivóvíz- és csatornaszolgáltatás biztosítását kiszolgáló eszközök átadását a GO Rt.-től a HVCSK-hoz. Ugyanakkor egy 300 ezer lejes kölcsönt is nyújt az önkormányzat az új közművállalatnak.
2020. október 20., 21:422020. október 20., 21:42
Még egy online ülésre „összegyűlt” a 2016-ban megválasztott gyergyószentmiklósi képviselő-testület, hogy zöld utat adjon az ivóvíz- és csatornaszolgáltatás átadására az új vállalatnak. A keddi határozat értelmében a felszámolás alatt álló GO Rt. október 28-ig kell átadja a szolgáltatás biztosításához eddig általa használt javakat a Gyergyószentmiklósi Hő-, Víz- és Csatornaszolgáltató Közmű (HVCSK) számára. Ezeknek a javaknak a leltári értéke összesen 9,021 millió lej.
A HVCSK számára 300 ezer lejes visszatérítendő támogatást biztosít az önkormányzat, annak érdekében, hogy a hozzá kerülő két új közműszolgáltatás működtetését zökkenőmentesen tovább tudja vinni. Ebből az összegből fedezi az új alkalmazottak fizetését az év végéig, és ebből kell beszereznie olyan eszközöket, amelyekkel nem rendelkezett a GO Rt., és amelyek egyebek mellett a mindennapossá vált csőtörések kijavításánál végzett munkálatokhoz szükségesek. A kölcsönt egy év alatt kell visszafizetnie a szolgáltatónak.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
szóljon hozzá!