
A Szentegyházi Gyermekfilharmónia is részt vesz a kezdeményezésen
Fotó: Beliczay László
Első alkalommal rendezik meg szeptember 2. és 4. között Hargita, Brassó és Kovászna megyében a Muzsikál az erdő a Kárpátok bércein elnevezésű programot.
2022. augusztus 31., 15:522022. augusztus 31., 15:52
A szervezők különleges erdei helyszíneken várják az érdeklődőket, így Brassóban az állatkert melletti városi erdőben, Sepsibodok-Oltszemen a sütei borvízforrásnál és a csíkszentkirályi Gesztena pusztájánál.
A részvevők szakvezetéses erdei sétákkal is eljuthatnak a klasszikus zenei és a népzenei erdei koncertekre, amelyeken a magyar, a román, a szász népi kultúra művelői lépnek fel, így mások mellett a Szentegyházi Gyermekfilharmónia, a Brassói Filharmónia Kamarazenekara, a Csíki Kamarazenekar, a Corpus Harson Quartett, Szokolay Dongó Balázs, Ménesi Gergely karmester, Molnár Levente operaénekes, a Magyar Rapsodi Projekt, a Fonó Zenekar, Agócs Gergely, a Misztrál Együttes, a Poienita román néptánccsoport, a Mátka Néptánccsoport, a Die Knöspe aus Rosenau szász néptánccsoport és a pusztinai csángók – közölte a Muzsikál az Erdő Alapítvány.
A programok között erdei sport, kézműves gyermekprogramok, helyi termelők bemutatkozása, a Muzsikál az erdő fotó- és gyermekrajz pályázat kiállításai is szerepelnek.
A rendezvény partnere a Tánczos Barna vezette Környezetvédelmi, Vízügyi és Erdészeti Minisztérium. Az eseménysorozat fő célja
Tánczos Barna korábban elmondta, az erdő mindig is ihletforrást jelentett a művészek számára.
Ugyanakkor az erdő nemcsak erőforrást, hanem kikapcsolódási helyszínt is jelent az emberek számára. A Muzsikál az erdő programsorozat az erdő szépségét, a fenntartható életmód fontosságát népszerűsíti a zene által, ezért a Környezetvédelmi Minisztérium örömmel támogatja partnerként ezt az egyedi elképzelést. Erdei koncerteket szervezünk környezetvédelmi előadásokkal, erdei sétákkal, helyi termékek bemutatójával egybekötve”– fogalmazott a környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter.
Befejeződött az idei egységes mezőgazdasági támogatások előlegeinek az utalása a gazdák számlájára. Hargita megyében az igénylők többsége megkapta az előlegeket – napokon belül elkezdik utalni számukra a mezőgazdasági támogatások teljes összegét is.
Belügyminisztériumi egységek tartottak fáklyás felvonulást hétfőn este a december elsejei nemzeti ünnep alkalmából Csíkszeredában. Fotókon mutatjuk.
Bántalmazása miatt feljelentést tett a rendőrségen az a személy, aki hétfőn Gyulafehérváron azt kiáltotta Călin Georgescunak, hogy „Mars Moszkvába!”.
Szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedden reggel kilenc és délután két óra között a székelyudvarhelyi Kamilla utcában – közli a Harvíz vállalat.
Több mint 20 ezer ember vett részt hétfőn, Románia nemzeti ünnepén a gyulafehérvári katonai parádén, amelyen több mint ezer katona, tűzoltó, rendőr, kadét és Romániában állomásozó lengyel katona vonult fel.
55 éves korában, váratlanul elhunyt Kálloy Molnár Péter. Halálhírét először az Alma Együttes Facebook-oldalán közölték, ezt később magyarországi lapoknak többen is megerősítették.
Nicușor Dan államfő a felvonulást megtekintő tömeg közé vegyült, és közel két órán át szelfizett az ünneplőkkel a december 1-jei, Bukarestben tartott hivatalos állami ünnepség után.
A magyar filmművészet 130. évfordulója alkalmából öt héten át ingyen elérhető a Filmión 130 magyar film, köztük van a teljes Hunyadi-sorozat is.
Székelyföldön is debütál a Futni mentem rendezőjének új vígjátéka, a Szenvedélyes nők. Mutatjuk, melyik székelyföldi településeken lesz látható a film decemberben.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfőn közzétett kéthetes előrejelzése szerint a következő napokban fokozatosan felmelegszik az idő, és a legmagasabb nappali hőmérséklet eléri a 12–14 Celsius-fokot.
szóljon hozzá!