
Archív
Fotó: Pál Gábor
Zetevár-napokat tartanak Zeteváralján augusztus 26–27-én: a kétnapos rendezvényen főzőverseny, sport programok, ügyességi versenyek, kulturális műsorok és koncertek is lesznek.
2023. augusztus 23., 16:182023. augusztus 23., 16:18
A Zetelaki Közbirtokosság és Zeteváraljáért Egyesület szervezésében tartják meg a Zetevár napokat augusztus utolsó hétvégéjén, a Deság-kapunál. Szombaton főzőversenyen és focibajnokságon mérettetnek meg a csapatok, majd lovas ügyességi vetélkedők, illetve fahúzatás is lesz, de favágó- és kötőrúddobó versenyre is nevezhetnek az érdeklődők.
Este a Zili band nevű zenekar koncertezik. Vasárnap délelőtt szentmisét tartanak az esemény helyszínén, majd ebéd után kulturális műsorok lesznek megtekinthetők, 17 órától a Tokos zenekar és a Bekecs néptánc együttes tart előadást, majd a 6 Chapter együttes koncertezik, a végül Szabó Előd és a Titán Zenekar koncertje zárja az ünnepi hétvégét.
A részletes program ide kattintva olvasható.
Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.
Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.
Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).
Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
szóljon hozzá!