
Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
Összességében tizedik, új korszakában pedig negyedik alkalommal rendezik meg a hétvégén a Siculus Fesztivált Székelyudvarhelyen. Az Erdély-szintű zenei vetélkedőnek ezúttal nem a Márton Áron tér, hanem a városi park ad otthont, célja azonban változatlan: bemutatni és támogatni a hazai együtteseket, kitörési lehetőséget biztosítva számukra.
2022. augusztus 11., 22:202022. augusztus 11., 22:20
Koncertektől lesz hangos a városi park a hétvégén: péntek délután négy órától kezdetét veszi Erdély egyik legnagyobb múltú zenei vetélkedője, a Siculus Fesztivál.
Az augusztus 12–14. között zajló rendezvény mindhárom napján délutánonként fellépnek a benevezett együttesek, ugyanakkor meghívott fellépőkből sem lesz hiány. Idén összesen tizenegy zenekar száll versenybe, hogy bizonyítson a zsűrinek, a díjátadó gálára vasárnap este hét órakor kerül sor.
A díjátadót követően nyolc órától a vetélkedő nyertes zenekara lép színpadra, azt követően pedig
A fesztivál programkínálata nem merül ki a koncertsorozatokban, lesz ugyanis könyvbemutató, drogprevenciós előadás és a Siculus Fesztivál CD-jét is bemutatják.
A pénteken kezdődő esemény teljes programjáról a Siculus Fesztivál honlapján tudhatnak meg többet az érdeklődők.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
szóljon hozzá!