A gyimesbükki közösségi ház. Archív
Fotó: Pinti Attila
Sinha Róbert nemzetközileg elismert gitárművész és dr. Prohászka Rád Boróka, a Sapientia Egyetem tanára tart közös előadást szombaton, május 29-én délután 6 órától a gyimesbükki közösségi házban.
2021. május 24., 12:342021. május 24., 12:34
A Hasonlatok című koncerten a két előadó különleges egységet teremtett zene és költészet között, közös műsorukon spanyol, francia és dél-amerikai zeneszerzők (Astor Piazzolla, Heitor Villa-Lobos, Isaac Albéniz, Carlos Gardel, Roland Dyens) művei közt magyar költők (Radnóti Miklós, József Attila, Dsida Jenő, Lackfi János, Szabó T. Anna) verseit olvassák fel. Előadásuk szenvedélyes utazás térben és időben, érzéseken és hangulatokon át – tudtuk meg Pál Damjántól, a koncert főszervezőjétől.
Belépőket online ezen a honlapon lehet vásárolni.
Akár több ezer lejes bírságra is számíthatnak azok az állattartók, akik közterületen hagyják magukra állataikat, vagy elmulasztják kedvenceik ivartalanítását és chipezését.
Az Európai Unióban és az euróövezetben egyaránt enyhén csökkent az építőipari termelés volumene júliusban az előző hónaphoz képest, és a tagállamok közül Románia építőipara teljesített a legjobban.
Négyszáz rögzített sebességmérő kamera telepítését irányozta elő a romániai utakon a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR), de a projekt pénzhiány miatt késik. Eredetileg idén nyárra kellett volna felszerelni.
A magánszemélyek szeptember 30-tól igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlásra a roncsautóprogram keretében – jelentette be csütörtökön a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
A vidéki szállításnak múltja van, de sem jelene, sem jövője – így vélekedik az egyik fuvarozó cég vezetője. Ő azért nem jelentkezett a Hargita Megye Tanácsa által meghirdetett közbeszerzésre, mert szerinte a kiírt járatok nem lennének fenntarthatók.
Az idei év első hét hónapjában a nyers adatok szerint 12,2 százalékkal, a szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 10,7 százalékkal nőtt az építőipari termelés volumene Romániában az előző év azonos időszakához képest.
A kormánynak két javaslata van a helyi önkormányzatok kiadásainak lefaragására: az egyik a bérköltségek 10 százalékos csökkentése, a másik az álláskeret „fékezett módú” 40 százalékos csökkentése.
Háromnapos tudományos és kulturális konferenciát rendeznek Apáczai Csere János születésének 400. évfordulója alkalmából születési helyén, a Brassó megyei Apácán szeptember 26–28. között.
Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes, valamint Cseke Attila fejlesztési miniszter szerdán a Victoria-palotában a polgármesterek és megyei tanácsok képviselőivel együtt elemezték a helyi közigazgatási reformról szóló törvénytervezet több előírását.
Jövő tavasszal Magyarországon országgyűlési választásokat tartanak, amelyen a romániai magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben. Ehhez előzetes regisztráció szükséges, amelyben az Eurotrans Alapítvány nyújt segítséget.
szóljon hozzá!