
Fotó: Köllő Gábor
Javítási munkálatok miatt március 28-án és 29-én zárva lesz az autós forgalom elől a Gyergyótekerőpatak és Gyergyókilyénfalva közötti vasúti átkelő. Alternatívaként a Vasláb–Gyergyóújfalu útvonalat ajánlják.
2023. március 27., 19:372023. március 27., 19:37
2023. március 27., 19:392023. március 27., 19:39
Az útzárra az átkelőnél esedékes munkálatok miatt van szükség – tudtuk meg Egyed Józseftől, Gyergyóújfalu község polgármesterétől. A munkát az állami vasúttársaság (CFR) végzi. Az átkelőt egyébként pár éve modernizálták, akkor cserélték automatára az addig kézi vezérlésű sorompót, és tették könnyebbé az autósok számára a síneken való áthaladást.
Hargita Megye Tanácsa a 126-os megyei utat javasolja erre, amely Vasláb és Gyergyóújfalu községeket köti össze. Azt szintén néhány éve korszerűsítették, de egy kisebb szakasz a vaslábi vasúti átkelő mellett ma is felújításra vár.
A CFR-nek és a megyei tanácsnak évek óta nem sikerült dűlőre jutnia tulajdonjog kapcsán, ez is akadályozza a továbblépést. Így az autósoknak, akik a következő két napban erre közlekednek, erre is fel kell készülniük, egy helyen makadámúton kell haladniuk.
A teherautók nem, de a személygépkocsik, kisebb járművek választhatnák azt is, hogy a Gyergyószentmiklós–Alfalu–Csomafalva útvonalon jussanak át Tekerőpatakról Kilyénfalva, illetve Székelyudvarhely felé, de a gyergyószentmiklósi vasútállomáshoz vezető Állomás és Kossuth Lajos utcák is nehezen járhatók a múlt évi közművesítési munkálatok után még helyre nem állított útburkolatok miatt.
Miután a Pro Animalia Alapítvány közel harminc év működés után beszüntette a tevékenységét, a csíktaplocai menhely védencei háromszéki civilszervezethez kerülnek. A kutyákat hamarosan átköltöztetik egy új helyre, ahol gondjukat fogják viselni.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
Az Észak-atlanti Szerződés Szervezete mindig is erős szövetség volt és az is marad, és szükségünk van egy erősebb Európára egy erősebb NATO-n belül - jelentette ki szerdán Mark Rutte NATO-főtitkár a Bukaresti Kilencek csúcstalálkozójának végén.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
szóljon hozzá!