
Csibi Attila, a Maros megyei RMDSZ elnöke
Fotó: Maros megyei RMDSZ
Rangsorolta a Területi Képviselők Tanácsa a Maros megyei parlamenti képviselő-jelölteket csütörtökön délután. A listát Csép Éva Andrea vezeti, akit Vass Levente, valamint Kolcsár Anquetil Károly követ.
2024. szeptember 26., 21:332024. szeptember 26., 21:33
2024. szeptember 27., 11:372024. szeptember 27., 11:37
A Területi Képviselők Tanácsa pénteken zárt ajtók mögött döntött arról, hogy a Maros megyei indulók milyen sorrendben kerültek fel a képviselői és szenátori listákra.
A szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményből kiderül, hogy a Kultúrpalotában megtartott találkozón az RMDSZ Maros megyei szervezetének elnöke, Csibi Attila kiemelte:
„Képviseletre, munkára és jókora alázatra van szükség mindenkitől. Mert egy újabb nagy feladat előtt állunk, ott kell lennünk a romániai törvényhozásban és ha lehetőség adódik, a kormányban is!” – hangsúlyozta a megyei szervezet elnöke.
Az RMDSZ Maros megyei parlamenti listáira összesen tízen tették le a jelentkezési dossziét.
Képviselői mandátumra nyolcan nyújtották be pályázatukat: Csép Éva Andrea és Kolcsár Anquetil Károly, akik jelenleg is parlamenti képviselők, továbbá Barabási Antal Szabolcs, Birtalan István, Fodor Sándor József, Kovács Mihály Levente, Labancz Dávid és Vass Levente.
Fotó: Maros megyei RMDSZ
A politikus, aki a marosvásárhelyi tanács RMDSZ-es listavezetője, a városi tanácsban szeretné kamatoztatni a megyei tanács alelnökeként szerzett adminisztrációs tapasztalatait.
A közlemény szerint mivel a képviselői lista első helyén szavazategyenlőség alakult ki, a listavezető személyére vonatkozó szavazást megismételték.
A szenátor-jelölti listán a jelenleg is mandátumban levő Novák Levente és Császár Károly indul.
A parlamenti választásokat idén december elsején tartják Romániában.
A 2026-os költségvetés tervezetében a helyi közösségek fejlesztésére több mint 86,4 milliárd lejt irányoznak elő, 7,4 milliárd lejjel többet, mint 2025-ben, és ez az eddigi legnagyobb összeg, amit a helyi önkormányzatok támogatására szánnak.
Közel 130 online térben elkövetett csalást jelentettek a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságon 2025-ben. A legnagyobb kár összege, amelyet online csalással csaltak ki az áldozatból, több mint 500 ezer lej.
Hivatalos látogatásra Romániába érkezik csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.
Nicușor Dan államfő összehívta szerdára a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) ülését.
Az Amerikai Egyesült Államok harci repülőgépeket és katonákat telepítene a Konstanca megyei Mihail Kogălniceanu-légibázisra az Iránnal fennálló háborús helyzet miatt – értesült a Digi24 hírportál különböző információs forrásokból.
Hivatalos látogatást tesz Romániában március 12-én, csütörtökön Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, amelynek során Nicușor Dan elnökkel találkozik – értesült a Digi24 hírportál.
A 2026-os állami költségvetés tervezete 127,7 milliárd lejes, GDP-arányosan 6,2 százalékos deficitre épít – derül ki a pénzügyminisztérium által kedden közzétett dokumentumból, amely szerint 2027-re a GDP 5,1 százalékára csökken a deficit.
Jelentős zavarokat okozhat az országos próba-képességvizsgák és a próbaérettségi lebonyolításában, hogy több mint 73 ezer tanügyi alkalmazott nem vesz részt a megszervezésükben.
Tűz ütött ki kedden egy lakóházban Libánfalván, a Fő utcában. Az épületből két gázpalackot hoztak ki a tűzoltók, és fennállt a veszélye annak, hogy a lángok két közeli lakóházra is átterjednek.
Megkezdődött a fakó keselyű romániai visszatelepítése: az első madarak március kilencedikén érkeztek meg a Fogarasi-havasokba. A Spanyolországból hozott példányokat az akklimatizációs időszak után fokozatosan engedik szabadon.
3 hozzászólás