
Idén is lesz sakkjáték, az otthonit meghaladó méretekben. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Ismét lesz Nyitott Könyvek Éjszakája a székelyudvarhelyi könyvtárban: augusztus 31-én, pénteken este hét órakor nemhogy bezár az intézmény, hanem tárt kapukkal és számtalan ingyenes programmal várja a betérőket. A rendezvényt csütörtöktől A jövő könyvtára – magyar könyvtárosok nemzetközi együttműködése elnevezésű szakmai konferencia előzi meg.
2018. augusztus 29., 17:462018. augusztus 29., 17:46
2018. augusztus 29., 17:472018. augusztus 29., 17:47
A Nyitott Könyvek Éjszakáján lesznek kvíz- és rejtvényfeladatok, családi társasjátékozás, tudományos bemutató, kódfejtő és bűvöskocka-kirakó verseny, irodalmipályázat-értékelő, szabadulószoba, papír- és bábszínház, gyermekműsor, mesemondás, sakkjáték, arcfestés, könyvturkáló, dokumentum- és némafilmvetítés, musicalest. A Vitéz lelkek diákszínjátszó csoport József Attiláról szóló, illetve a Pál utcai fiúkat megidéző előadásokkal készül.
Izgalmas programnak ígérkezik a Schenk-figurák kiállítása a magyarországi Balassi Intézet sepsiszentgyörgyi irodájának szervezésében. A köznyelven „öltöztetős katona”, „húszforintos katona” vagy „mozgatható katona” megnevezéssel illetett mini emberkéket a német Playmobil-figurák mintájára 1975-ben Schenk Károly fröccsöntőmester kezdte készíteni.
A kiállításon csatajelenetek elevenednek meg, amelyek az 1848–49-es háromszéki eseményeknek, a kökösi csatának és azon belül Gábor Áron halálának kívánnak emléket állítani.
Megbocsátanak
A könyvtár ugyanakkor felhívja az olvasók figyelmét, hogy a Nyitott Könyvek Éjszakája egyben a megbocsátások éjszakája is, vagyis az ekkor visszavitt könyvekre nem számítanak fel büntetést.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
szóljon hozzá!