
Nem tartják fogva a gyanúsítottat
Fotó: Pál Árpád
Harmincnapos hatósági felügyeletet rendeltek el a székelyudvarhelyi 39 éves Sz. Sz ellen, így a 24 órás őrizetből szerdán délben távozhatott a gyanúsított. Kedd délutáni előállításával kapcsolatban a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Gheorghe Filip elmondta, több ügyet összevonva döntöttek úgy, hogy kezdeményezik az ügyészségnél az előzetes letartóztatást.
2017. június 28., 21:062017. június 28., 21:06
Adriana Dobrică főügyész megerősítette, hogy a három bűncselekmény összevonva sem teljesítette az előzetes letartóztatás feltételeit, ezért az ügyészség úgy határozott, hogy a férfit harmincnapos hatósági felügyelet alá vonja.

Őrizetbe került a székelyudvarhelyi 39 éves Sz. Sz. kedden kora délután. Az udvarhelyi ügyészség több ügyben is nyomoz ellene, eddig mindegyikben szabadlábon védekezhetett, de az ügyeket összevonták, ami már elég volt az őrizetbe vételhez.
Bíróság elé így nem került az ügy, Sz. Sz.
Ezek a bűncselekmények nincsenek közvetlen hatással a gyanúsított folyamatban lévő ügyeire: a szervezett bűnözésben való részvétel gyanúját már alapfokon a Marosvásárhelyi Táblabíróság tárgyalja. Sz. Sz. eddigi kétszeres priusza elavult, vagy már letöltötte az értük járó büntetést, így azok sincsenek hatással a jelenlegi ügyeire.
Az ügyészség által elrendelt hatósági felügyelet hasonló a bíróságok által kiszabotthoz: nem szabad elhagynia az ügyészség által meghatározott területet (várost, megyét vagy országot), jelentkeznie kell, valahányszor a hatóságok hívatják, valamint nem szabad értekeznie az ügyeiben érintett tanúkkal, sértettekkel.
Nicușor Dan szerint Románia három-négy éven belül teljesítheti az euró bevezetéséhez szükséges feltételeket.
Lassult ugyan a növekedés, de még mindig magas a fertőző légúti megbetegedések száma Hargita megyében. A kisgyermekek körében sok az RSV-fertőzés, ami akár nagyon súlyos, intenzív terápiás ellátást igénylő megbetegedést is okozhat.
Nemzetpolitikáért felelős államtitkárként először látogatott Gyergyószentmiklósra Nacsa Lőrinc. Bejelentette, hogy a magyar kormány folytatja a Fogarasy Mihály Középiskola felújításának finanszírozását.
Technikai recesszióba került a romániai turizmus – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Turisztikai Ügynökségek Országos Szövetségének (ANAT) alelnöke.
Szombaton rendezik meg Alsósófalván a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatót, ahol maskarások, táncosok és zeneszó tölti meg a utcákat. A felvonuló csoportok útvonalai a rendezvényhez készült térképeken követhetők, bármelyikhez lehet csatlakozni.
A helyi adók emelése ellen tüntettek csütörtökön az ország több városában a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tagjai és szimpatizánsai.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) felszólította koalíciós partnereit, hogy hagyjanak fel a megszorító politikával, és az ország társadalmi és gazdasági realitásait figyelembe vevő strukturális reformok bevezetését támogassák.
Két, ötven év körüli férfit vettek őrizetbe Maros megyében, miután betörtek egy lakásba Sóváradon, ahonnan mintegy nyolcezer lej értékben loptak el tárgyakat.
Szakmai műhelyt szerveznek a neurodiverzitás jegyében Marosvásárhelyen péntek délután. A szervezők pedagógusokat, nevelőket, segítő szakembereket, edzőket, valamint minden érdeklődőt várnak, akit megszólít a téma.
A cél az, hogy közösen dolgozzanak a pályázati lehetőségek kiaknázásán, fejlesztési stratégiák kialakításán és a helyi közösségek támogatásán. Kovászna megye és Sepsiszentgyörgy a Potsa József Közösségfejlesztési Egyesületet keretében társul.
szóljon hozzá!