
Nem ússzuk meg szárazon. Lehűlés és csapadékos időszak következik
Fotó: Veres Nándor
Románia szinte egész területére érvényes sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a légköri instabilitás miatt.
2019. május 06., 12:032019. május 06., 12:03
2019. május 06., 12:052019. május 06., 12:05
A meteorológusok szerint hétfőn 14 órától 23 óráig Munténiában, Moldva nagy részén, Erdély és Dobrudzsa bizonyos térségeiben és a hegyekben a fokozott légköri instabilitás miatt
A lehulló csapadék mennyisége elérheti a 25-35 litert négyzetméterenként – szemlézi az előrejelzést az Agerpres.
Hétfőn 23 órától kedden 23 óráig Erdélyben, Máramarosban, Moldva nagy részén és Munténia északi felében várhatók záporok és felhőszakadás,
A záporokat villámlás, megerősödő szél, akár jégeső is kísérheti.
A hegyekben, Erdély magasan fekvő részein és a Moldvai Szubkárpátokban
Az előrejelzések szerint a keddi nap folyamán országszerte megerősödik a szél, 55-65 km/órás széllökések várhatók, és mindenütt jelentősen csökken a hőmérséklet, sokkal hidegebb lesz, mint ilyenkor általában.
Érvényes árvízriasztás
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) ugyanakkor elsőfokú árvízriasztást adott ki Arad és Bihar megyére. A hétfő 16 óráig érvényes figyelmeztetés a Fekete- és a Sebes-Körös vízgyűjtő medencéjét érinti.
Öt forgatókönyv van az asztalon annak érdekében, hogy ne jusson el az üzemanyag ára literenként 10 lejig Romániában, miután a világpiacon negyven éve nem látott heti növekedést jegyeztek fel az olajáraknál.
A Richter-skála szerinti 3,3-as erősségű földrengés volt vasárnap este tíz óra előtt hét perccel.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
szóljon hozzá!