
III. Károly brit uralkodó üdvözli érkezésekor a rá várakozó helybélieket székelyföldi birtoka előtt Zalánpatakon 2023. június 2-án este
Fotó: MTI/Kátai Edit
A Romániában magánlátogatáson tartózkodó III. Károly brit uralkodó pénteken este megérkezett a zalánpataki birtokára, ahol több napot fog eltölteni.
2023. június 03., 11:042023. június 03., 11:04
2023. június 03., 11:052023. június 03., 11:05
A május 6-án megkoronázott brit királyt Kálnoky Tibor gróf és helybéliek egy csoportja üdvözölte. Az uralkodó keddig marad Zalánpatakán, ahonnan várhatóan a Brassó megyei Szászfehéregyházára látogat, ahol szintén van birtoka – írja az Agerpres hírügynökség.
Nem hivatalos források szerint a zalánpatakiak a hét végén egy piknikkel készülnek kedveskedni a magas rangú vendégnek.
A brit uralkodó Zalánpatakon vásárolt háza egész évben panzióként működik és nyitva áll a turisták előtt, kivéve a király romániai tartózkodásának idején. A szállásárak két személyre körülbelül 700 lejnél kezdődnek éjszakánként, reggelivel együtt, és vakációs utalvánnyal is lehet foglalni.

A többnapos romániai látogatásra érkező III. Károly brit királyt fogadta pénteken Bukarestben Klaus Iohannis államfő. A brit uralkodót katonai tiszteletadással fogadták az államelnöki hivatalnak otthont adó Cotroceni-palotában.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
Ünneplőbe öltözött ismét a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium: a 21. Hagyományőrző Napon népdal szólt a folyosókon, múzeummá váltak a tantermek, az iskola előtt pedig több száz diák táncolt együtt tanáraival, népviseletben.
A mai nappal, négy év után megszűnik a háborús veszélyhelyzet – közölte a miniszterelnök csütörtök reggel a Facebookon-oldalán.
A „számottevő” amerikai jelenlét az európai országok közös érdeke – jelentette ki a Bukaresti Kilencek (B9) csúcstalálkozója utáni sajtótájékoztatón Nicușor Dan.
szóljon hozzá!