
Elkészültek az alapozáshoz szükséges cölöpök, de ezek végeit vissza kell bontani
Fotó: Veres Nándor
A hónap végéig légkalapáccsal kell dolgozniuk az építőknek a csíkszeredai stadion új lelátójának és klubházának építésén, emiatt a környéken nagyobb lesz a zaj – jelentették be csütörtökön a kivitelezők, a lakók türelmét és megértését kérve.
2021. április 16., 08:502021. április 16., 08:50
2021. április 16., 11:012021. április 16., 11:01
A csíkszeredai stadion nyugati oldalán épülő új lelátó és klubház építése előtt nemcsak a régi lelátót kellett elbontani, hanem a jelentős mennyiségű földet is elhordtak, hogy a nehéz munkagépek biztonságos közlekedéséhez szükséges tört kő és kavicságy-alapot elkészítsék.
A gépek közül a legnehezebb az alapozáshoz szükséges, 18 méter mélyre leérő betoncölöpöket elkészítő berendezés volt, amely 80 tonnát nyom. Ez végezte a fúrást, a beton öntését az üregekbe, és a vasalatot is elhelyezte. Az elkövetkező időszakban a betoncölöpök végeit kell egy méter hosszúságban visszabontani, hogy a vasalatot később csatlakoztatni lehessen a szerkezet tartóelemeihez – ismertette a helyszíni szemlén a kivitelező cég, az ING Service Kft. építésvezetője, Szilveszter Zsigmond mérnök.
Fotó: Veres Nándor
– emiatt a környékbeli lakók elnézését és türelmét kéri az építő. Elhangzott az is, hogy szombatonként nem lesz munkavégzés. Mivel 14 napot kell várni a beton megszilárdulására, azt követően terheléses tesztet végeznek, majd a tartógerendák elkészítése következik. Mivel ezen a területen a talaj mocsaras, cölöpözés nélkül 7-8 méteres mélységben kellene talajt cserélni ahhoz, hogy biztonságos alapot lehessen készíteni az épület számára., ez jóval több munkát és nagyobb befektetést igényelt volna.
Fotó: Veres Nándor
Az új épület kivitelezési ideje 24 hónap, a beruházás értéke 15 millió lej, ezt az összeget a Bethlen Gábor Alaphoz leadott pályázaton nyerte el a Székelyföld Labdarúgó Akadémia. Az új fedett lelátóra, amely 15 méteres távolságra lesz a legközelebbi tömbháztól, 1400 széket terveztek. Sajtópáholyt, televíziós közvetítő- és kommentátor-állásokat is kialakítanak, az új klubházba költözik majd az FK Csíkszereda titkársága, ott lesz a felnőtt csapat öltözője, a vendégöltözők, de edzőterem, elsősegélynyújtó pont, doppingszoba és szertár is létesül.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!