
Fotó: Gyergyószárhegyi Művészeti és Alkotó Központ
A gyergyószentmiklósi Szent István térre viszik a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ szoborparkjában lévő alkotásokról készült munkákat, ugyanakkor ezen a héten nyílik meg Szárhegyen a Gyergyói Fotó Klub szabadtéri kiállítása, és ezzel egy napon zárják a második művészeti alkotótábort is a településen.
2020. augusztus 10., 15:192020. augusztus 10., 15:19
Számos alkotás született a gyergyószárhegyi művésztelepek alkalmával. „Szeretnénk hangsúlyozni, hogy olyan témák kerültek feldolgozásra az elmúlt 46 év alatt, amelyek az értékeinket képviselik: híres történelmi személyiségek, híres irodalmárok, zenei szakemberek, illetve legendák hősei vannak megformázva ezekben az alkotásokban” – emlékeztetett Kolcsár Béla, a Gyergyószárhegyi Kulturális és Művészeti Központ igazgatója.
Fotó: Gyergyószárhegyi Művészeti és Alkotó Központ
Az alkotások többségét szabadtérben, a központi parkban és a szárhegyi ferences templom szomszédságában lévő területen állították ki.
A szerdától látogatható szabadtéri kiállítást három héten át tekinthetik meg az érdeklődők.
Közben második hete zajlik a II. Szárhegyi Képzőművészeti Alkotótábor is a településen. „Úgy adódott, hogy sikerült az országból 12 fiatal pályakezdő művészt összehozni, szobrászokat, festőket, textilművészt Kolozsvárról, Marosvásárhelyről, Sepsiszentgyörgyről, Csíkszeredából” – emelte ki Ferencz Zoltán, a központ művészeti vezetője, hozzátéve, hogy a táboroknak nincs soha témája, mindig a művészekre bízzák, hogy mi az, amit fel szeretnének dolgozni, „rajtuk múlik, hogy éppen az aktuális helyzetre akarnak-e reagálni, vagy sem” – ismertette Ferencz.
Fotó: Gyergyószárhegyi Művészeti és Alkotó Központ
A táborzáró kiállításmegnyitót augusztus 14-én, pénteken 19 órától tartják a szárhegyi kultúrház Cika termében, ahol a 12 művész munkájának bemutatójára kerül sor. Ezt megelőzően, 18 órától viszont a Gyergyói Fotó Klub szabadtéri fotókiállítását is megtartják. Gyergyószék értékeit 15 fotós, 30 nagynyomatú munkáján keresztül prezentálják. Ez a fotóklub vándorkiállítása, amit Gyergyókilyénfalváról hoznak most Szárhegyre.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A görlitzi többlakásos épület összeomlása után eltűntnek nyilvánított mindkét román turista holttestét megtalálták a romok alatt.
szóljon hozzá!