
Fotó: Veres Nándor
Kutyaürülék felszedésére alkalmas zacskókat helyeznek el mintegy kétszáz utcai szemeteskosáron Csíkszeredában.
2021. május 12., 13:312021. május 12., 13:31
Az ürülék összeszedésére alkalmas zacskókat a szemeteskosarakra erősített tartószerkezetekbe helyezik bele, ilyen tartókat pedig mintegy kétszáz kukára szerelnek fel a Szék újtájtól a városközpontig.
Fotó: Veres Nándor
A Mikó-vár, illetve a központi park fa szemeteseire nem tudják felhelyezni, ezért oda más megoldást találnak a jövőben – mondta el Korodi Attila csíkszeredai polgármester a témára összehívott szerdai sajtótájékoztatón, megosztva, hogy kezdeményezésük a gazdik mellett minden városlakó érdekét szolgálja.
Fotó: Veres Nándor
András Hunor Jenő önkormányzati képviselő a sajtótájékoztatón közölte, kidolgoztak egy programot a kutyatartó gazdák számára, ennek az első lépését mutatták most be. Ami még nem biztos, hogy végleges, hiszen mint az önkormányzati képviselő elmondta, szeretnék látni a visszajelzéseket a lakosság részéről, hogy „finomhangolhassák” az esetlegesen felmerülő problémákat.
Tisztában voltam azzal, hogy egy szürreális filmre vettem jegyet, amikor úgy döntöttem, hogy megnézem az A24 új horrorfilmjét, a Hátsó szobákat.
Vasárnap nyújtja be a parlamentnek Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök a szakértői kormány névsorát és programját. A tervek szerint a kabinet 18 tagból állna: 15 miniszter és három miniszterelnök-helyettes kapna helyet benne.
Országszerte 59 személyt őrizetbe vettek, 96-ot hatósági felügyelet alá, nyolcat pedig előzetes letartóztatásba helyeztek június 8. és 12. között az úgynevezett Jupiter művelet keretében.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
2 hozzászólás