
Archív
Fotó: Boda L. Gergely
A 27. Szent György Napokat ünneplik Erdőszentgyörgyön április 27–29-én a polgármesteri hivatal és a tűzoltóság előtti téren. Az előző évek mintájára idén is kiemelt helyet kapnak a kulturális programok, a sportrendezvények, a szabadtéri koncertek, de jelentős kézműves vásárral és termékkiállítással is készülnek a szervezők a tavaszi ünnepre.
2018. április 16., 18:222018. április 16., 18:22
A pénteki programok a gyerekeket célozzák meg. Délelőtt Szávai Géza „Én ne lennék tehetséges?” című előadása várja a 3–5. osztályosokat, valamint Sármási Bocskai János Kiváncsi Kálmi és Varázslatos Kis-Küküllő mente című köteteiből kapnak ízelítőt a diákok. Emellett a középiksolások számára író-olvasó találkozóval készül Szávai Géza.
A pénteki előadásokkal párhuzamosan kézműves-tevékenységek várják a tanulókat: a gipszkép festéstől a bútorfestésen át az arcfestésig a foglalkozások színes skáláján válogathatnak kedvükre. A délutáni program a rajz- és fotóverseny díjazásával folytatódik, majd ezt követően a Madaras tervérek gyerekkoncerttel várják az érdeklődőket. Este, a szabadtéri színpadon Anda Adam és Simó Annamária koncertezik.
Ezzel egyidejűleg az erdőszentgyörgyi Művelődési Házban ünneplik meg Baja és Erdőszentgyörgy testvérkapcsolatának 15 éves évfordulóját. Ez alkalomból a bajai Rábl Színpad és Zenei Közösség Miért nem marad reggelire? című, kétfelvonásos vígjátéka lesz látható.
A szombati programok előadásokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel indulnak. A Rhédey kastélyba meghirdetett esemény két témára építkezik: a Rhédey kastélyra és családra, illetve Bözödújfalura. A Rhédey kastély kapcsán bemutatják Wesselényi Kata életét és munkásságát, de aktualitások is várják az érintetteket, mint a folyamatban lévő pályázatok, fejlesztések. Bözödújfalu kapcsán elsőként az Összetartozás Templomának építését boncolgatják, illetve a székely szombatos temető helyzete is témaként szerepel a programban.
A sporttevékenységek közül – a tavalyihoz hasonlóan – a ping-pong bajnokság és a quad-cross bemutató szerelmeseit várják.
Szombat este a Titán 15 éves jubileumi, valamint a Magna Cum Laude együttes élőkoncertjei várják a rajongókat. A nap tűzijátékkal zárul. Vasárnap is állandó programként látogatható a Civil Feszt és a kézművesvásár. Emellett kispályás labdarúgó tornára és horgászversenyre is kilátogathat, aki szeretne. A nap többi részében a kulturális események kapnak kiemelt szerepet. A Bodor Péter emléktábla avató ünnepség után, a Hagyományok és Népi Kincsek fesztivál néptánc előadásai veszik át a színpadot. Az esti koncertek is a hagyomány és a népzene világát idézik, a Cickom, a Folker és Herczku Ági és a Banda koncertektől lesz hangos a város központja.
Bár az elmúlt években látványosan visszahúzódott a víz a szépvízi tározóban, a Csíki-medence ivóvízellátása továbbra sincs veszélyben. Sőt a kapacitása azt is megbírja, hogy a jövőben további alcsíki településeket csatoljanak rá a rendszerre.
Csütörtök délután egy 72 éves férfit megtámadott és megharapott egy medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) település külterületén, ahol két héttel ezelőtt egy nőt ölt meg a nagyvad.
Nicușor Dan államelnök csütörtökön megtámadta az alkotmánybíróságon azt a törvényt, amely szerint idén országos szinten 859 barnamedve megelőző célú kilövését engedélyezik a populáció szabályozása érdekében.
Ismertette állaspontját a civil szervezetek finanszírozását szigorító törvénytervezetről Nicușor Dan államfő, csütörtökön.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére, köztük a Feketeügy Kovászna megyei szakaszára is.
Több mint ötezer, az 1989 utáni átmeneti időszakhoz kapcsolódó diplomáciai dosszié titkosításának feloldását hagyta jóvá a román kormány.
A bukaresti ítélőtábla csütörtökön másodszorra is nyolc év és nyolc hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélte Mario Iorgulescut.
Új reformcsomagot jelentett be Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtökön, amely megváltoztatja a kórházak finanszírozásának és szervezésének módját.
A Helyi Rendőrség Napját ünnepelték csütörtökön Székelyudvarhelyen, ahol járműfelvonulást is tartottak. Mindeközben Civium Protect-díjjal ismerték el Balázsi Hajnalka helyi rendőr munkáját, segítőkészségét.
Az Európai Bizottság (EB) az ősszel becsült 1,1 százalékról 0,1 százalékra módosította csütörtökön közzétett tavaszi prognózisában a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését.
szóljon hozzá!