
A csomortáni strand mai állapota. Fejlesztéseket terveznek
Fotó: Pinti Attila
Ismét használhatóvá tennék az egykor kedvelt csíkcsomortáni strandot, amely hosszú évek óta nem működik. Az olimpiai méretű úszómedencét átalakítanák, wellnessfürdő és vendéglátóhely is épülhet, ha minden a tervek szerint alakul.
2020. május 06., 10:342020. május 06., 10:34
2020. május 06., 10:412020. május 06., 10:41
A Csíkszeredához közel fekvő Csíkcsomortán strandja az 1970-es évek közmunka-hulláma során épült, a Suta-tó gátjához hasonlatosan.
Fotó: Pinti Attila
Akkori állapotát nem fejlesztették tovább, és 15 éve már, hogy nem használják eredeti rendeltetésének megfelelően, mivel az üzemeltetési előírások szigorodtak és a strand ezeknek nem felelt meg – emlékeztetett kérdésünkre Ferencz Csaba, Csíkpálfalva polgármestere. A medence megmaradt, időközben még kisebb állagmegőrző javításokat is végeztek rajta, de
Télen jégkorongozni is szoktak ott a falubeli gyermekek.
Fotó: Pinti Attila
A létesítmény felújítása érdekében több évvel ezelőtt készült egy tanulmány, az önkormányzat a Turisztikai Minisztériumhoz is pályázott támogatásért ennek érdekében, de ezt nem kapta meg.
– ismertette a községvezető.
Fotó: Pinti Attila
Az olimpiai méretű úszómedence viszont nem maradna a korábbi formában, az elöljáró azt mondta, kettéválasztanák, egyik része szabadtéri strand maradna, a másik pedig beépítve wellnessfürdőként működne majd. A Hargita megyei önkormányzat 500 ezer lejt biztosított a fürdő fejlesztésére, ez a tanulmány aktualizálására, a műszaki tervek elkészítésére és a kivitelezés elkezdésére elég a polgármester szerint, aki a beruházás teljes költségét 2 millió lejre becsülte. Hozzátette,
Azt még nem lehet tudni, hogy mikor készülhet el a megújult csomortáni fürdő.
Fotó: Pinti Attila
Összehangolt közlekedésbiztonsági akciót tart a 15-ös országúton vasárnap a rendőrség. Érdemes lesz vigyázni a forgalmas útvonalon, amely áthalad Maros megyén, és Hargita megye északi részét is érinti.
Medvetámadás áldozata lehetett egy nő, akinek a Beszterce-Naszód megyei Telcs község területén találták meg a holttestét pénteken.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon.
Megválasztották miniszterelnöknek Magyar Pétert az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
Tizenkét év után kerül vissza az Európai Uniós zászlója a magyar parlament épületére Forsthoffer Ágnes szombaton megválasztott országgyűlési elnök első döntése szerint.
Egy kamion és egy személyautó ütközött össze szombaton reggel Olténiában, aminek következtében a teherautó felborult, a sofőrje pedig a helyszínen életét vesztette.
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével megalakult az Országgyűlés szombaton Magyarországon. Az új parlament megalakulásával megszűnt a 2022-ben hivatalba lépett, Orbán Viktor vezette Fidesz-KDNP-kormány megbízatása.
Közzétették a belügyminisztérium Facebook-oldalán azokat a hőkamerás légi felvételeket, amelyek nagyban hozzájárultak a Bihar megyei gyilkosság fő gyanúsítottjának elfogásához.
Leégett a szombatra virradóan a Retyezát-hegység Pietrele-völgyében lévő Encián (Gențiana) menedékház.
Június 1-jétől 6,5 százalékkal nő a Romgaz alkalmazottainak fizetése. Az erről szóló memorandumot pénteki ülésén hagyta jóvá a kormány.
1 hozzászólás