
Fotó: Pinti Attila
Idén is koncertsorozattal mozgatja meg a bulizni vágyókat az Igazi Csíki Sör Manufaktúra a már bejáratott Tiltott Fesztivállal. Az idei szezon szombaton kezdődik a csíkszentsimoni sörgyár udvarán, ahol a Wellhello és a Halott Pénz lesznek a sztárfellépők.
2023. május 12., 12:222023. május 12., 12:22
2023. május 12., 19:372023. május 12., 19:37
Átalakított fesztiválhelyszínnel, a koncerteken felül változatos programokkal hívják a szórakozni vágyókat Csíkszentsimonba szombaton, május 13-án a Tiltott Fesztivál szervezői.
A kapunyitás 16 órától lesz, 17 órától pedig cross training gyakorlati bemutatót tartanak a Tematika sarokban, de elméleti bemutatóra is lehetőség lesz a Chill Zone-ban. Szintén 17 órától teqball-bemutató lesz, 18 órától pedig a Fuse Band koncertezik a színpadon.
Fotó: Pinti Attila
A sztárfellépők sorát idén a Wellhello nyitja 20 órától, őket pedig a Halott Pénz fellépése követi 22 órától. A koncerteket követő, éjszakába nyúló buliról pedig Sigma gondoskodik 23 óra 45 perctől – olvasható a szervezők által közzétett programban.
Fotó: Pinti Attila
A Romgaz és az Azomureș közötti elvi megállapodás fontos lépés a romániai műtrágyagyártás újraindítása felé, ami a mezőgazdaság és a gazdaság egésze szempontjából is kulcsfontosságú – közölte szerdán Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök.
Elvi megállapodásra jutott a marosvásárhelyi vegyipari vállalat vezetősége és az állami tulajdonban levő Romgaz a kombinát egy részének megvásárlásáról. A hírt szerdán jelentette be a Romgaz.
Megalakul szombaton az új Országgyűlés, amely várhatóan megválasztja az új miniszterelnököt, az áprilisi parlamenti választáson nyertes Tisza Párt elnökét, Magyar Pétert.
Június 5-e a 2026-os támogatásokhoz kapcsolódó kifizetési kérelmek benyújtásának határideje – közölte szerdán a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
Büntetőeljárást indított a Dolj megyei ügyészség annak az elítéltnek az ügyében, aki kedden megszökött a craiovai börtön egyik munkapontjáról, és üldözése közben lelőtték a rendőrök.
Sorin Grindeanu kizártnak tartja, hogy a Szociáldemokrata Párt (PSD) az RMDSZ-szel, a nemzeti kisebbségekkel és a függetlenekkel alakítson kormányt.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion szerint Nicușor Dan megsérti az alkotmány 103. cikkelyét azzal, hogy „titokban” politikai vezetőkkel egyeztet „saját kormánya” megalakításáról.
Az elmúlt 24 órában hét bevetésük volt a Hargita megyei tűzoltóknak és a hozzájuk tartozó és mentőegységeknek.
Egy felfüggesztett jogosítvánnyal vezető nőt füleltek le, és egy randalírozó férfit is őrizetbe vettek a rendőrök a keddi nap folyamán.
Szerdán a Cotroceni-palotában tárgyalt Nicușor Dan államfővel a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz – közölték politikai források az Agerpres hírügynökséggel.
szóljon hozzá!