
Teutsch Tamás főszervező
Fotó: Veres Nándor
Elindult a visszaszámlálás, hamarosan megnyitja kapuit az első Weekend Lake fesztivál Csíkszenttamáson, a Szent Anna-feredőnél. Teutsch Tamás főszervező elmondása szerint céljuk a helyi és Hargita megyei közösség számára egy olyan rendezvényt létrehozni, amely egyszerre nyújt kikapcsolódást és szórakozást az oda látogatóknak.
2022. augusztus 18., 15:462022. augusztus 18., 15:46
A korábbi években a Csíkszenttamás Polgármesteri Hivatalával közösen megszervezett Falun az olimpia és Rózamama Fesztivál sikerén felbuzdulva a szervezőcsapat úgy döntött, hogy Felcsík térsége megérdemel egy igazi nagyágyú rendezvényt, amellyel beírhatják magukat a fesztiválok nagykönyvébe.
A helyszínnél fontos szempont volt, hogy olyan területet válasszanak, amely könnyen megközelíthető és igény szerint bővíthető, hiszen az eddigi jegyeladásokból következtetve mintegy húszezer résztvevőre számítanak. A két és fél hektáron elterülő fesztivál két színpaddal, két beszélgető- és három bulisátorral készül.
Az augusztus 25–28. között megrendezésre kerülő fesztivál olyan színes kulturális és közéleti eseményekkel, oktató jellegű programokkal várja az érdeklődőket, amelyekkel elsősorban a fiatal közönséget kívánják megszólítani, de ugyanakkor az idősebb generáció is megtalálhatja a kedvére való időtöltést.
A fesztivál résztvevői már reggel tíztől beülhetnek a Talk Show vagy a Koli programjaira, ahol közismert szakemberekkel, kutatókkal, közéleti személyiségekkel beszélgethetnek, vagy hallgathatják meg előadásukat. Ha szeretnél találkozni Novák Ede sportminiszterrel vagy a Székelyföldi Jégkorong Akadémia játékosaival, esetleg szívesen kérnél tanácsot személyesen sikeres vállalkozóktól, akkor ott a helyed.
A színház- és irodalomkedvelőknek sem lesz okuk a panaszra, hiszen a Hargita Megyei Kulturális Központ közreműködésével az érdeklődők megtekinthetik a Ki vagyok én? című előadást a Csíki Játékszín bemutatásában, sőt irodalomtanár segítségével azt is megtudhatják, hogy ki is volt igazából Petőfi.
A nappali programok mellett természetesen az ismert és elismert énekesek, zenekarok sem hiányozhatnak egy ilyen esemény programkínálatából. A szervezők elmondása alapján a kiválasztásnál lényeges szempont volt olyan zenészeket megkeresni, akik ritkábban vagy akár egyáltalán nem találhatók meg a környékbeli fesztiválok kínálatában. Pápai Joci például első ízben, Paulina második alkalommal látogat el Erdélybe. A teljesség igénye nélkül a húrok közé csap majd a Zanzibár, a 4Street zenekar, de Lil G, a Teddy Queen, Manuel és a Biebers is fergeteges bulit ígér. Érdemes a Weekend Lake fesztivál Facebook-oldalát felkeresni, hiszen ott teszik közzé a részletes programot.
A programok közötti pihenést a különböző helyi és Hargita megyei szolgáltatók biztosítják, akik helyi alapanyagokból készült hagyományos ízekkel várják a fesztiválozókat. A sajtó munkatársait pedig külön Sajtó Sátorral várják, ahol nyugodt körülmények között dolgozhatnak.
A rendezvény helyszínére való kijutás megkönnyítésére útjelző táblákat, feliratokat helyeztek ki, így aki még nem ismeri a Szent Anna-feredőt, az is nehézség nélkül eljuthat a fesztiválra. A szervezők a 2000-2500 autót befogadó parkolón át a biciklis parkolási lehetőségig mindenre gondoltak. Azok számára, akik sátrazni szeretnének, kempinget hoztak létre, amely két tusolófülkével, ökomosdókkal, elkülönített reggelizőhellyel várja a fesztiválozókat 25 lejért. Akik viszont házat szeretnének bérelni, ne késlekedjenek, hiszen a szervezők arról értesültek, hogy a környező kiadásra szánt hajlékokat nagy számban lefoglalták a fesztiválra érkezők.
A fesztiváltérkép
A rendezvény területén töltőpontokat is elhelyeznek, ahol szimbolikus áron, azaz két-három lejért lehet majd elektronikai eszközeinket feltölteni. A befolyt összeg egy részéből helyi nehéz sorsú családok számára kívánnak segítséget biztosítani. Az esemény karitatív jellegét mi sem erősíti jobban, mint az, hogy
Hargita Megye Tanácsának közreműködésével mintegy 100 önkéntes segít be a szervezésbe, ők állnak a fesztiválozók rendelkezésére is.
Egy napijegy csütörtökön, pénteken és szombaton 50 lejbe kerül, míg vasárnap 60 lejért látogathatók a programok. A 10 és 12 óra között érkezők ingyenesen élvezhetik a Weekend Lake aznapi kínálatát – aki elhagyja a fesztivál területét, az azonban már nem térhet díjmentesen vissza. Bérletek megvásárolhatók a bilete.ro oldalon 140 lejért, a helyszínen pedig 150 lejért. A belépés 12 éves kor alatt ingyenes, 14 éves kor alatt pedig kötelező a felnőtt kísérő.
Veled melyik programon találkozunk?
(X – fizetett hirdetés)
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
Elindult az időközi helyhatósági választáson, és a szavazatok több mint 50 százalékának begyűjtésével Marcel Ciolacu, Románia korábbi miniszterelnöke lesz Buzău megye tanácselnöke.