
Remélhetőleg hamarosan megérkeznek Sáromberkére is a gólyák. Archív
Fotó: Haáz Vince
Bekapcsolta a Milvus csoport a Maros megyei Sáromberkén lévő két webkamerát, így élőben lehet követni, hogy mikor érkeznek meg a gólyák a fészkekbe. Nyereményjáték is lesz, akárcsak előző években.
2023. március 08., 10:452023. március 08., 10:45
2023. március 08., 18:102023. március 08., 18:10
Sáromberkén két gólyafészek van bekamerázva, így az érdeklődők, szerte a nagyvilágból
Tavaly április másodikán érkezett meg a gólya az egyik fészekbe, és mivel gyűrű is volt a lábán, azt is tudni lehetett, hogy hároméves, illetve a Szászrégen melletti Magyarón kelt ki a tojásból. A Milvus szakembereinek feljegyzése szerint
Mivel úgy tűnt, hogy fájtatják a lábukat, egy állatorvos is megvizsgálta a madarakat, de mint kiderült, nem betegek. A fiókák augusztus 10-én hagyták el a fészket.
Idén is két fészek mindennapjaiba lehet betekinteni, és akik elég élelmesek és figyelnek, jelezhetik, hogy mikor érkezik meg az első gólya. Az első három személy, aki képernyőfotót küld a megérkezett vándormadarakról, ajándékot kap a Milvus egyesülettől. A fényképeket a zsuzsanna.fekete@milvus.ro címre várják.
Sulyok Tamás jogi eszközök alkalmazásával is harcolni fog a maradásáért, és azzal vádolta meg az új kormányfőt, hogy összeesküvést sző az állami intézmények feletti ellenőrzés megszerzésére.
Ilie Bolojan PNL-elnök szombaton benyújtotta jelöltségét a pártelnöki tisztségre, amiről a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vasárnapi rendkívüli kongresszusa dönt.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Tájékoztatót tartottak pénteken Sepsiszentgyörgyön az elektronikus nyomkövető fontosságáról, valamint a családon belüli erőszak áldozatainak elérhető segítségnyújtási lehetőségeiről.
Harminc köbméter faanyag eredetét nem tudta igazolni az a kereskedelmi cég, amelyet pénteken ellenőriztek a Hargita megyei rendőrök. A fát elkobozták, és 6000 lej értékben szabtak ki bírságot.
Sárga jelzésű hőségriasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 15 megyére, köztük Maros megyére is. Székelyföld többi részét egyelőre nem érinti a kánikula, záporok és zivatarok azonban előfordulhatnak.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
szóljon hozzá!