
Képünk illusztráció
Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Jelentős mennyiségű csapadék, sűrű villámlások, szélvihar és jégeső miatt vörös jelzésű viharriadó van érvényben Gyergyószék több településén. A lakókat a Ro-Alert vészhelyzeti rendszeren is figyelmeztették a veszélyre.
2021. június 23., 17:202021. június 23., 17:20
Négyzetméterenként 50–60 liternyi csapadék mellett villámokkal kísért viharos erejű szél és jégeső miatt adtak ki riasztást szerda délután Maroshévízre, Gyergyószentmiklósra, Gyergyóditróra, Gyergyóalfalura, Gyergyóújfalura, Salamásra, Szárhegyre és Borszékra. Gyergyóhollón és Tölgyesen is több pincét elárasztott a víz – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Elismerte a Fidesz vereségét az eredményvárón tartott beszédében Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke az országgyűlési választások eredményének tükrében. A határon túlról érkező támogatást megköszönte.
A választási eredmények több mint ötven százalékos feldolgozottsága azt mutatja, hogy a Tisza nyerte a magyarországi országgyűlési választást.
A demokrácia ünnepeként értekelte Magyar Péter a magyarországi országgyűlési választási rekordrészvételt.
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
szóljon hozzá!