
Székelyudvarhelyen legutóbb tavaly ősszel volt olyan magas a fertőzési ráta, mint most. Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
Túllépte a 3-as határértéket a fertőzési ráta Székelyudvarhelyen kedden, a megyei vészhelyzeti bizottság azonnal elrendelte a vörös besorolásnak megfelelő szigorításokat: kedd estétől zárnak a vendéglátóegységek belterei, és zárt térben megrendezendő előadások sem lesznek két hétig.
2021. április 27., 16:242021. április 27., 16:24
2021. április 27., 16:372021. április 27., 16:37
A Hargita Megyei Vészhelyzeti Bizottság sárgáról vörösre módosította Székelyudvarhely járványügyi besorolását kedden, ugyanis a településen átlépte a 3-as határértéket (3,01) a fertőzési ráta.
– közölte lapunkkal Zörgő Noémi városházi szóvivő. A rendelkezés értelmében ebben az időszakban nem engedélyezett a filmvetítések, előadások, koncertek megrendezése, az italokat, ételeket felszolgáló vendéglátóipari egységek beltereiben tilos a vendégek kiszolgálása, csak szállodákban, panziókban működő vendéglők, kávézók fogadhatnak vendégeket zárt tereikben, és azok is csak a szállóvendégeket.
A vörös besorolás ideje alatt nem működhetnek a szerencsejátékra szakosodott egységek sem, de ez alól kivételt képeznek a lottózók és a fogadóirodák, ezekben a szelvényárusítás továbbra is megengedett.
Székelyudvarhelyen egyébként vasárnap is 3 fölé emelkedett a fertőzési ráta, ám másnapra a határérték alá csökkent, így akkor megúszta a járványügyi szigorítást a település, ezúttal viszont a megyei vészhelyzeti bizottság felülírta a pénteki, két hétre vonatkozó sárga besorolásról szóló döntését a járvány székelyudvarhelyi terjedése miatt.
Elképzelhető, hogy ha legalább egy hétig 3 alatt marad a város fertőzési rátája, akkor a május 11-ei határidő előtt újból sárgára változhat a település besorolása, de ez csak vélemény – mondta Zörgő Noémi, hozzáfűzve, hogy
Biztató jel, hogy a székelyudvarhelyi kórházban csökkent a koronavírusos betegek száma, az viszont aggasztó, hogy a vörös besorolás alá tartozó Hargita megyei települések – Székelyudvarhely, Bögöz, Oroszhegy, Felsőboldogfalva, Siménfalva, Fenyéd – mindegyike udvarhelyszéki.
Ittas gépkocsivezetőket nem azonosítottak, de gyorshajtót annál többet vasárnap délután a Maros megyei rendőrök, akik közúti razziát tartottak.
Rendőri kísérettel Ákosfalváról indul és Kolozs megye fele halad vasárnap este egy rendkívüli szállítmány, amelyre felhívják a gépkocsivezetők figyelmét.
A csíkszentmártoni református közösség önerőből felújította a gyülekezet parókiáját és imaházát és vasárnap hálaadó istentiszteleten ünnepelték meg mindezt.
A közel-keleti konfliktus miatt Katarban rekedt román állampolgárokat szállító repülőgép érkezik vasárnap Bukarestbe. A repatriáló járat a szaúd-arábiai Rijádból szállt fel, 183 román állampolgárral a fedélzetén.
A nemzetközi nőnap alkalmából a közösségi oldalán köszöntötte a nőket Nicușor Dan államfő.
Vasárnap 17 óráig Hargita megyében, a 15-ös országúton fokozott rendőri jelenlétre kell számítani.
Tizenhét személy kellett elhagyja az otthonát vasárnap délután amikor Dicsőszentmártonban egy tömbházlakásban tűz ütött ki. A lakás tulajdonosát égési sérülésekkel szállították kórházba.
A nyárádszeredai tűzoltók siettek segíteni vasárnap kora délután Iszlóba, ahol egy családi ház gyúlt meg.
Az országos cégbíróság (ONRC) vasárnap közzétett adatai szerint idén januárban 5403 cég szűnt meg Romániában, 47,22 százalékkal több, mint 2025 első hónapjában (3670).
Az ország több régiójára érvényes, megerősödő szélre figyelmeztető előrejelzést adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
1 hozzászólás