
Az erdélyi részen álló híd a Gyimes és Palánka közötti vasútvonalon
Fotó: Pinti Attila
Szeptember 26. és 30. között javítási munkálatokat végeznek az Erdélyt és Moldvát összekötő vasútvonalon, a gyimesi és a palánkai hidaknál. Öt napon át vonatpótló autóbuszok szállítják majd az utasokat.
2023. szeptember 25., 13:512023. szeptember 25., 13:51
2023. szeptember 25., 16:142023. szeptember 25., 16:14
Két nagyobb vasúti híd áll az erdélyi Gyimesbükk és a moldvai Palánka közötti vonalon, a Tatros-kanyarban, és mindkét építmény a 19. század végére lett kész. A gyimesit a magyar állam építtette, a palánkait pedig a román vasúti társaság. A két ország közötti egykori határhoz közeli hidakat az elmúlt több mint száz évben többször felrobbantották, majd újraépítették. Most, szeptember végén javításokat végeznek rajuk.
Szeptember 26. és 30. között vonatpótló autóbuszok közlekednek a gyimesi, egykori határállomás épülete és a palánkai vasútállomás között.
– közölte a Román Vasúttársaság, a CFR.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta a villamosenergia-ágazati kockázatokra való felkészülésről szóló országos tervet.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök csütörtökön kijelentette, hogy már négy éve a közlekedési minisztériumnál van egy olyan projekt, amely megakadályozhatta volna a Duna vízhozamának csökkenésével kapcsolatos problémákat Romániában.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a csíkszeredai kórház robotsebészeti programja, ugyanis az elmúlt két napban elvégezték az első robotasszisztált prosztataműtéteket a Nyugat-Európában is performánsnak számító Da Vinci robotsebészeti eszközzel.
A jövő évi jubileumi, huszadik kiadás főpróbájának is tekintik az idei, 19. Székelyföldi Lovas Ünnepet, amelyet augusztus 20. és 23. között rendeznek meg. A gyergyószentmiklósi esemény a lovas élet, a hagyományőrzés és kikapcsolódás találkozóhelye.
Kiemeltek egy embert a Marosból csütörtökön délután Kutyfalva községhez tartozó Marosorosziban, majd megkezdték az újraélesztését. A helyszínre mentőhelikoptert is riasztottak.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 13 óra 22 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP). Ezt később 3,4-es erősségűre módosítotották.
A legfelsőbb bíróság csütörtökön elrendelte az érdemi tárgyalás megkezdését abban az perben, amelyben a korábbi államelnökjelöltet, Călin Georgescut és Horațiu Potra zsoldoscsoportját alkotmányos rend elleni cselekményekkel vádolják.
Az energiaügyi minisztérium arra kéri a lakosságot, a vállalatokat, a közintézményeket és a termelő-fogyasztókat, hogy augusztus 31-éig önkéntesen csökkentsék az áramfogyasztást este 19 és 23 óra között.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Szombaton szavaz a Tisza parlamenti képviselőcsoportja arról, hogy kit jelöl köztársasági elnöknek – mondta az MTI kérdésére Bujdosó Andrea frakcióvezető csütörtökön.
szóljon hozzá!