
Mindenki köteles maszkot viselni az utazás ideje alatt
Fotó: Rostás Szabolcs
A vonatokon is ellenőrizték a hatóságok az elmúlt hétvégén a maszkok viselését. Mint Vasile Bora, a marosvásárhelyi vasútállomás vezetője elmondta, az utasok kötelesek védőmaszkot viselni az utazás teljes ideje alatt, és ezt a jegyellenőrök, de az állomásokon felszálló rendőrök, csendőrök rendszeresen ellenőrzik.
2020. július 20., 17:002020. július 20., 17:00
2020. július 20., 17:012020. július 20., 17:01
Az állomásfőnök szerint eddig különösebb gondok nem voltak, az utasok megértették, hogy saját egészségük érdekében kell maszkot viseljenek.
Az elmúlt 24 órában a prefektúra által összehangolt ellenőrzések során Maros megyében 560 személyt igazoltattak. Tömegközlekedési eszközön, zsúfolt szórakozóhelyeken, szabadidőközpontokban ellenőriztek a rendőrök, csendőrök, közegészségügyi felügyelők. 45 esetben büntettek a maszk viselésének elmulasztása, valamint az előírt távolság be nem tartása miatt, a bírságok összértéke 9250 lej volt.
A Maros megyei prefektúrától kapott adatok szerint az elmúlt 24 órában hattal nőtt a koronavírussal fertőzött személyek száma, amely a járvány kezdete óta 866. Hétfőig a fertőző betegségek kórházából 743 személyt engedtek haza, közülük 101 személynek még nem volt negatív a teszteredménye, de a jelenleg még érvényben levő szabályok alapján kérték, hogy hazatérhessenek. A fertőző betegségek klinikáján jelenleg 48 személyt tartanak megfigyelés alatt koronavírus-fertőzés gyanújával. Maros megyében 72 személy halálát kötötték össze a koronavírus-fertőzéssel.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
szóljon hozzá!