
Fotó: Országos Meteorológiai Igazgatóság
Bár felmelegedést jósoltak a meteorológusok erre a hétre, a reggeli fagytól továbbra sem szabadulunk Székelyföldön.
2025. március 05., 09:432025. március 05., 09:43
Térségünkben ismét Csíkszeredában volt a leghidegebb, ahol mínusz 7,8 Celsius-fokot mértek szerda hajnalban, míg Maroshévízen ez az érték mínusz 7,2, Gyergyóalfaluban pedig mínusz 7 Celsius-fok.
Marosvásárhelyen is csípős volt a reggel, ott ugyanis mínusz 6,6 Celsius-fokot regisztráltak, Sepsiszentgyörgyön pedig mínusz 6,3 Celsius-fok volt a legalacsonyabb hőmérsékleti érték.
A Bucsinon mínusz 4,6 Celsius-fokot, míg Székelyudvarhelyen mínusz 4,5 Celsius-fokot mértek szerda hajnalban.
A reggel egyébként Hargita megye nagyrészén ködösen indult, az Országos Meteorológiai Igazgatóság lecsökkenő látási viszonyokra és jegesedésre figyelmeztetett több csík- és gyergyószéki településen.
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
Maros megyében 1990 óta először írtak ki népszavazást, hogy lemondassanak egy polgármestert. A mezőszengyeliek június 14-én döntenek arról, hogy maradjon a jelenlegi községvezető vagy mennie kell.
Az ügyvivő egészségügyi miniszter csütörtöki nyilatkozatának előzménye, hogy hantavírus-járvány tört ki egy Európához közeledő óceánjáró hajón.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerint a helyreállítási és a kohéziós alapból megvalósuló beruházások miatt borítékolható, hogy Románia gazdasága növekedéssel zárja a 2026-os évet.
A kihívások éve lesz az idei – állítja a Maros Megyei Tanács elnöke, aki szerint az 1,18 milliárd lejes összköltségvetés fókuszában a megkezdett uniós pályázatok lezárása áll, miközben az állami források szűkössége miatt prioritásokat kellett felállítani.
A romániai üzemanyagárak jelenleg 16 százalékkal alacsonyabbak az európai átlagnál – nyilatkozta csütörtökön az Agerpresnek a Versenytanács elnöke.
Megnyílt a 11. Csíkszeredai Könyvvásár: a nyitónapon a gyerekeket Varró Dániel humoros gondolatai, a felnőtt közönséget pedig az olvasásról, figyelemről és kultúráról szóló ünnepi beszédek szólították meg.
Újra elkezdődik péntektől a tilosban parkoló járművek elszállítása Marosvásárhelyen, miután a városháza autója visszakapta a rendszámát a rendőrségtől.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,27 banival (0,05 százalékkal) 5,2661 lejre csökkent a szerdai 5,2688 lejről.
Baleset történt csütörtök délután a székelyudvarhelyi Hunyadi János utcában – jelezte olvasónk. A baleset során senki nem sérült meg. A környékbeli utcákban torlódás alakult ki.
szóljon hozzá!