
Szabad a ki- és behajtás, illetve a parkolás. A Lejtő utcában használatlanul áll a sorompó, nincs korlátozva a forgalom
Fotó: Pinti Attila
Közel egy éve, hogy elkészült a csíkszeredai sétálóutcába jelenleg korlátlan behajtást biztosító kis utca felújítása, de a forgalomkorlátozás céljából felszerelt sorompót még nem helyezték üzembe. Hiányzik az a szabályzat, amely ennek működtetését lehetővé tenné, és amelyről sok érintettel kell egyeztetni.
2021. június 06., 18:082021. június 06., 18:08
A Petőfi Sándor utca gyalogos közlekedésre átalakított alsó szakaszára a Lejtő utcából lehet autóval bejutni, ott ugyanis ezt semmi nem akadályozza. Az a sorompó sem, amelyet a tavaly elvégzett felújítás részeként szereltek fel, amikor új kockakőburkolat, esővíz-elvezető rendszer készült, és fákat is ültettek.
Ehhez szükség van egy olyan szabályzatra, amely csak a sétálóutcában lakók, az ottani üzletek, vendéglátóhelyek áruellátását biztosítók, illetve a Lejtő utca lakói számára teszi lehetővé az autóval történő közlekedést a sorompón túl, miután a rendszer azonosítja a jogosultakat, illetve a járműveket.
Fotó: Pinti Attila
Ez a szabályzat viszont a felújítás óta nem készült el, és mint Bors Béla alpolgármester kérdésünkre elmondta, az elmúlt időszakban
Ezért a korábban ígért májusi határidőre sem került megvitatás céljából az önkormányzati képviselő-testület elé – várhatóan leghamarabb júliusban lehet erről dönteni.
Az elöljáró szerint mindenképpen egyeztetések előzik meg ennek elfogadását az utcában levő vállalkozásokkal, lakókkal annak érdekében, hogy mindenki számára elfogadható módon tudják szabályozni a sétálóutcában történő autós közlekedést, biztosítva nemcsak az áruellátást, hanem a vendéglők számára az ételkiszállítás lehetőségét is.
Fotó: Pinti Attila
Korábbi rendelkezések
Egy korábbi szabályzatot a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület 2014. évi 176-os számú határozata tartalmaz, amely szerint a sétálóutcába csak engedéllyel rendelkező, 3,5 tonnánál kisebb összsúlyú járművel lehet behajtani, munkanapokon reggel 5 és 10 óra között, és legkésőbb 10 óráig a járműveknek el kell hagyniuk a sétálóövezetet. Kivételt képeznek azok a természetes és jogi személyek, akiknek és amelyeknek lakhelyük vagy székhelyük az utcában található, ők állandó belépőre jogosultak a városházától, azzal a feltétellel, hogy az udvarukban parkolnak autóikkal. Ezt évek óta nem alkalmazzák.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
Idén májusban 882 177 nyugdíjas részesült szociális juttatásban, 606-tal több, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szerdán közzétett adataiból.
Egy férfi meghalt, két másik személy megsérült szerdán reggel két kamion frontális ütközése következtében a 6-os országúton, Zsuppa (Jupa) település közelében – közölte a Krassó-Szörény megyei rendőrség.
Meghalt kedden a kórházban az a 12 éves marosborgói (Mureșenii Bârgăului) lány, akit hétfőn a járdán gázolt el egy autó a Beszterce-Naszód megyei településen.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd este bejelentette, hogy szerdán benyújtja a parlamentnek a kormányprogramot és a miniszterjelöltek névsorát. Közlése szerint kabinetjében a PNL és a PSD politikusai mellett szakértők is helyet kapnak.
Az infláció átírja a nyaralási szokásokat, de idén sem csökken a nyaralni indulók száma Székelyföldön. Törökország és Egyiptom tartja vezető helyét a Maros megyei turisták körében, a Csíki-medencében pedig Montenegró népszerűsége nőtt meg idén.
Megjelent az első kedvcsináló előzetes a soron következő, 2027-ben érkező Shrek-filmhez. A 2000-es évek népszerű animációs franchise-ja négy mozifilmet és két Csizmás kandúr spin-offot ért meg.
Medvék jelenlétét jelezték több településről is a hatóságoknak kedd délután és az esti órákban. A hatóságok Ro-Alertet küldtek az érintett települések lakóinak.
Ismét emberre támadt egy medve: ezúttal Brassó megyében sebesített meg egy körülbelül 50 éves férfit. A sérült életének megmentéséért mentőhelikoptert is bevetettek, amely elsőként érkezett a helyszínre.
1 hozzászólás