
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Drogfogyasztást követően vezette autóját egy brassói fiatal Marosvásárhelyen, aki fennakadt a rendőrök hálóján. De a hatóságiak egy beresztelki fiatalt is megállítottak, aki ittasan és jogosítvány nélkül közlekedett autójával.
2021. március 02., 14:452021. március 02., 14:45
2021. március 02., 15:582021. március 02., 15:58
A Maros megyei Beresztelkén egy 23 éves gépkocsivezetőt állítottak meg a rendőrök hétfőn nem sokkal este tíz óra után. Az ellenőrzés során kiderült, hogy a gépkocsi nincs beíratva a forgalomba, a fiatalnak nincs gépjárművezetői engedélye, és alkoholfogyasztás után ült a kormánykerék mögé. A szászrégeni kórházba szállították, ahol a vizsgálat után 0,66 ezreléknyi alkoholszintet mutattak ki a vérében. A rendőrök bűnügyi eljárást indítottak ittas és iratok nélküli autóvezetés, illetve be nem jegyzett gépkocsival való közlekedés címén.
Pár órával később, éjjel egy órakor Marosvásárhelyen igazoltattak egy fiatal autóvezetőt. Mint kiderült, a 19 éves Brassó megyei sofőr hallucinogén anyagok hatása alatt vezetett. Ezt a helyszínen mutatták ki drogteszt segítségével, így a kórházba kísérték, hogy kiderüljön, pontosan milyen tiltott szert használt. Az ügyben tudatmódosító szerek hatása alatti autóvezetés címén indítottak eljárást.
Kilenc Szeben megyei tanár és tíz diák is Dubajban rekedt a közel-keleti háborús helyzet okozta légtérzár miatt – tájékoztatott hétfőn a Szeben megyei tanfelügyelőség sajtószóvivője.
Az egytől ötig terjedő skálán négyes fokozatú a lavinaveszély a Déli-Kárpátokban, 1800 méter fölötti magasságban – figyelmeztettek a meteorológusok.
Elutasította hétfői ülésén a szenátus a Demeter András kulturális miniszter elleni egyszerű indítványt.
Márciusban nemcsak a tavasz érkezését várjuk, hanem szeretettel és örömmel köszöntjük a nőket, akik életet adnak, gondoskodnak és szeretnek.
Megnyitása óta a legeredményesebb hónapot zárta a székelyföldi utasokat is kiszolgáló légikikötő. A Brassó–Vidombák Nemzetközi Repülőtéren februárban mintegy 38 ezer utast regisztráltak, a legnépszerűbb úti célok között Budapest is szerepel.
Több mint tízmillió lejes beruházással gyarapodnak a gyergyószentmiklósi iskolák. Hét tanintézménybe és az iskolás sportklubhoz is korszerű digitális eszközök, laborfelszerelések és új bútorzat érkezik.
Az Ilie Bolojan miniszterelnök által hétfőre összehívott tanácskozás résztvevői megállapodtak abban, hogy a román hatóságok elsődlegesen a konfliktusövezetben tartózkodó román állampolgárok biztonságos hazaszállítására összpontosítanak.
Arcátlan hazugságoknak' nevezte héfőn Bogdan Ivan energiaügyi miniszter azokat a „spekulációkat”, amelyek szerint a közel-keleti válság miatt a benzin vagy a gázolaj ára elérheti a literenkénti 10 lejt.
Ismét összeültek hétfőn a koalíciós pártok vezetői, hogy megvitassák a 2026-os állami költségvetés tervezetét.
Országos lakossági riasztási gyakorlatot tart az Országos Katasztrófavédelmi Felügyelőség a Polgári Védelem Hete keretében, szerdán. A Riasztási Szerda elnevezésű akció során az ország teljes területén működtetni fogják a riasztószirénákat.
szóljon hozzá!