
A héten derül ki, hogy törvényesen vannak kihelyezve a plakátok vagy sem
Fotó: Haáz Vince
Oltásellenes plakátokat tettek közzé három Maros megyei településen: Marosvásárhelyen, Koronkán és Dicsőszentmártonban. A megyei egészségügyi igazgatóság eljárást indított, hogy kiderítsék, törvényesen jártak-e el az illetékesek a hirdetővásznak kihelyezésekor.
2019. február 04., 13:262019. február 04., 13:26
Stelian Caraghiaur, az egészségügyi igazgatóság sajtószóvivője portálunk érdeklődésére közölte, hivatalból indítottak eljárást a plakátoknak helyet adó cég ellen. „A törvényes előírások értelmében azonosítjuk a reklámpannó-tulajdonost, s kérjük, hogy mutassa be az engedélyeket, amelyek alapján kihelyezte az oltásellenes üzenetet tartalmazó plakátokat.
Amennyiben nincs meg az engedély büntetést lehet kiróni, s kötelezni az illetékeset, hogy távolítsák el a reklámanyagot. A héten derül ki, hogy törvényesen vannak kihelyezve a plakátok vagy sem” – ismertette.
Fotó: Haáz Vince
Az oltásellenes üzenetet tartalmazó plakátot az Oltások-Ismerd meg a kockázatot elnevezésű Facebook-csoport tagjai helyeztették ki Maros megyében is, három településre: Marosvásárhelyre, Koronkára és Dicsőszentmártonba. A csoport Facebook-oldalán adománygyűjtést is szerveztek, hogy fedezni tudják a költségeket, amelyek a közzétett számlák értelmében darabonként 750–1000 lej közöttiek. A húszezer tagot számláló csoport oldalán az olvasható, hogy
Kolozsváron is voltak hasonló plakátok, de azokat megjelenésük másnapján eltűntek, a csoport tagjai szerint ellopták.
Nicușor Dan szerint a gyermeknap többet jelent egy örömteli pillanatnál, a társadalom elkötelezettségét jelenti egy olyan környezet megteremtése iránt, amelyben minden gyermek védelmet, odafigyelést, tiszteletet és bátorítást kap álmai követésére.
Egy felnőtt és két gyermek került kórházba hétfőn, miután négy személygépkocsi ütközött össze az 1-es országúton Felek (Avrig) Fenyőfalva (Bradu) felőli kijáratánál, Szeben megyében.
Előre tervezett karbantartási és hálózatfejlesztési munkálatok miatt több településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő napokban – közölte az Electrica áramszolgáltató vállalat.
A World Vision Románia által megkérdezett tinédzserek közel negyede azt mondja, hogy a felnőttek ritkán vagy szinte soha nem hallgatják meg őket – derül ki szervezet gyermeknap alkalmából végzett felméréséből.
Az államfő szerint az eltávolítása hatással lehet a jogállamisági feltételekhez kötött uniós források lehívására is.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
A vízbefulladásos balesetek megelőzését, valamint a felelős magatartás erősítését célzó országos kampányt indít június 1. és augusztus 31. között az Országos Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU).
Jelentős mennyiségű csapadékra és szélviharokra adtak ki figyelmeztetést hétfőn a meteorológusok; a riasztás 21 megyében – köztük a székelyföldiekben – érvényes a nap folyamán.
Ha Sulyok Tamás nem mond le köztársasági elnöki tisztéről, a Tisza párt módosítani fogja az alaptörvényt – mondta a miniszterelnök hétfőn Budapesten, a Sándor-palota előtt tartott sajtótájékoztatóján.
Függetlenül attól, hogy a drónt eltérítették-e vagy sem, Moszkvát terheli a felelősség, ha egy Oroszországból indított drón Románia területére jut – jelentette ki vasárnap este Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
szóljon hozzá!