
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Nagy port kavart Sepsiszentgyörgyön annak a lakásotthonban élő, 16 éves fiúnak az esete, aki a hónap elején öngyilkosságot követett el. Most a családügyi, ifjúsági és esélyegyenlőségi minisztérium is megszólalt.
2023. február 21., 11:342023. február 21., 11:34
2023. február 21., 11:542023. február 21., 11:54
A családügyi, ifjúsági és esélyegyenlőségi minisztérium közleményt bocsátott ki a hónap elején történt háromszéki tragédiával kapcsolatban. Felelevenítik a történteket, miszerint 2023. február 1-jén Sepsiszentgyörgyön egy szociális jellegű családi ház 16 éves fiú lakója eltűnt. A személyzet jelentette a rendőrségnek, a fiút másnap holtan (felakasztva) találták a város külterületén,
Az ügyészség és a megyei gyermekvédelmi igazgatóság nyomozást, illetve vizsgálatot indított.
Olyan híresztelések is lábra kaptak, hogy a szokásostól eltérő szexuális orientációja folytán vetemedett erre a szörnyű tettre. Erre reagálva a megyei gyermekvédelmi igazgatóság közli,
és a kis közösségben sem volt kitéve ilyesféle címkézéseknek, kirekesztő megnyilvánulásoknak.
„Sokkoló és rendkívül szomorú eset, el sem tudjuk képzelni, milyen lelki szenvedései lehettek egy 16 éves gyermeknek, ha öngyilkosságra szánta rá magát. Úgy értesültem, hogy
– nyilatkozta Gabriela Firea családügyi miniszter, aki várja a nyomozás eredményét. A miniszter rámutatott, sajnos néha adódnak olyan helyzetek, amikor a szociális gyermekvédelmi személyzet felkészültségének és jó szándékának dacára is megtörténhet a baj.
A háromszéki esettel kapcsolatos hatósági jelentések szerint az öngyilkosságot elkövető fiú – társaihoz hasonlóan – utoljára idén januárban beszélgetett a családi jellegű szociális otthonban szolgálatot teljesítő pszichológussal. A társasház lakói jelenleg fokozottabb lelki segítségben részesülnek.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
Az oktatási minisztérium hasznos tanácsokat és a felvételi folyamat lépéseit tartalmazó útmutatót tett közzé a középiskolai felvételire jelentkező tanulók számára.