
Szükséges az egészségügyi ellátás elérhetősége. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Az egészségügyi felvilágosítás, az egészséges életmód népszerűsítése és a betegségek megelőzése céljából újabb programot kezdeményeznek Maros megye mélyszegénységben élő lakosai számára. A Divers Egyesület ezúttal Mezőbölkény Polgármesteri Hivatala partnereként, az egészségügyi minisztérium támogatásával főleg a község területén élő nőket, anyákat célozta meg, számukra szervez különféle, az egészséggel, életmóddal összefüggő programokat.
2022. december 12., 11:282022. december 12., 11:28
Koreck Mária, a Divers elnöke a Székelyhonnak elmondta, nemcsak a mélyszegénységben élők számára válik e héttől lehetővé a nőgyógyászati, fogorvosi és a háziorvosi rendelés, hanem mindazok, akik a községben élnek és eddig nem jutottak hozzá ezekhez az egészségügyi szolgáltatásokhoz, vagy nem tudtak róla, most jelentkezhetnek panaszaikkal vizsgálatra vagy szűrésre.
– magyarázta Koreck Mária, aki érdeklődésünkre azt is elmondta, hogy az orvosi rendelőt felépítették Mezőbölkényben, infrastruktúrával látták el, most a berendezés van soron. „Modern rendelő, ahol jó szakorvosok fogadják majd a betegeket” – hangsúlyozta a Divers vezetője.
A Marosvásárhelyen indított egészségügyi felmérést sikerült elvégezni, a városháza támogatásával szemészeti vizsgálatokat végeztek, amit hamarosan követ a fogászati, illetve a gyógyszerek kiírásában és kiváltásában, a különféle háziorvosi kivizsgálásokban is nagy segítséget kaptak a rászorulók. „A felmérés eredményét még nem összesítettük, de a tapasztalat azt mutatta, hogy szükség van a hasonló kezdeményezésekre, az egészségügyi programokra, mert ezek nélkül nagyon sokan nem jutnak hozzá semmilyen egészségügyi ellátáshoz” – mondta Koreck Mária.
Marosvásárhelyen A város segít elnevezésű program jóvoltából hétfőtől mindennaposra bővül a Divers Egyesület felzárkóztatási programja.
A Băneasa utca 8. szám alatt, a kastélynak nevezett egykori Lázár-vadászház egyik szobájában eddig heti három alkalommal három-három órát foglalkoztak a kisgyerekekkel, ezentúl minden nap várják őket. Egy tanítónő és egy önkéntes tanítja őket, a kötelező tananyag mellett nagy hangsúlyt fektetve a személyiségfejlesztésre is.
A vízimentők egymás után találták meg azt a két fiatalt, akik Olimp üdülőhelynél tűntek el a tengerben vasárnap. Mindkettejüket megpróbálták újraéleszteni, de nem sikerült megmenteni az életüket.
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
szóljon hozzá!