
Fotó: Haáz Vince
Az épület ára és a vásárlási szándék is éles vitát szült a képviselők között, miután kiderült, hogy könyvesházat szeretnének létrehozni Marosvásárhelyen abban az épületben, amelynek megvásárlásához megtették a szükséges lépéseket a legutóbbi önkormányzati ülésen.
2024. március 08., 20:172024. március 08., 20:17
Marosvásárhelyen a főtéren, a Színház térrel szemben van az az épület, amelynek egyik részét, az 5-ös helyiséget szeretné megvásárolni a városháza.
Ebben az épületben több cukrászda és más vendéglátóhely is működött az évek során.
A városháza indoklása szerint a Marosvásárhelyi Kulturális Központ, amely többek között a marosvásárhelyi várat is adminisztrálja, szükségesnek tartja, hogy legyen a városban egy könyvesház. Egy olyan helyiség kell nekik,
Ez a kérés nem újkeletű, amikor a városházával szemben levő, régebb fodrászatként működő épületrészt vásárolta meg a város, akkor is elhangzott, hogy szükség van egy központi könyvesboltra, vagyis egy könyvesházra. Abban az épületbe a városháza a jogi személyekkel foglalkozó adóügyi igazgatóságot költöztette.
Pro és kontra. Két „csapatra” szakadtak a marosvásárhelyi önkormányzati képviselők az épületvásárlás kérdésében
Fotó: Haáz Vince
A legutóbbi tanácsülésen élénk vita kerekedett az épület megvásárlásának szükségességéről. A Népi Mozgalom Pártjának képviselői szerint
Meglátásuk szerint ezeket kellene belakni, és bármelyikben létre lehetne hozni egy könyvesházat. A liberálisok szerint a városháza nem ingatlanügynökség kell legyen, nem kell épületeket megvásároljon, hanem ezt a cégekre kell bízza. Claudiu Maior, a Pro România Párt képviselője szerint a város minden épületet meg kell vásároljon, amelyre lehetősége van, hiszen így gyarapítják a város vagyonát. A Szabad Emberek Pártjának önkormányzati képviselője szerint
Az RMDSZ-es tanácsosok nem vettek részt a vitában, hanem megszavazták a tervezetet, jóváhagyva, hogy
Az egyeztetés nyomán született árat újból a képviselő-testület elé terjesztik majd és szavaznak annak elfogadásáról, esetleg elutasításáról.
Szerdán újraindult az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) korábban kibertámadás miatt leállt e-Terra informatikai rendszere – közölte szerdán a kormány.
Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter szerdán kijelentette, hogy a Duna vízszintje Csernavodánál 182 centiméterre csökkent, emiatt csütörtök reggel megkezdik az eljárást az atomerőmű 2-es reaktorának ellenőrzött körülmények közötti leállítására.
A lakbérek, a gázolaj és benzin drágult a legnagyobb mértékben Romániában júliusban az egy évvel korábbihoz képest, míg a burgonya, a friss gyümölcsök és a kukoricaliszt ára csökkent a leginkább – derül ki az INS szerdán közzétett elemzéséből.
Ma éjszaka elkezdik az úttest felmarását a Cuza Vodă utcában Marosvásárhelyen, elsőként a Liviu Rebreanu utca és a Plevnei utca közötti szakaszon.
Kristály Kincső frissen diplomázott a Magyar Képzőművészeti Egyetemen, ahol rektori kitüntetést is kapott. Festészetében a bőrön, az érintésen és az identitáson keresztül vizsgálja azt, amit magunkból megmutatunk, és amit inkább elrejtenénk.
Az OMV Petrom-hálózat kedden ismét drágított, így szerdától az összes romániai töltőállomáson emelkedett az üzemanyagok ára.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán három sárga jelzésű riasztást adott ki kánikula, erősödő szél és zivatarok miatt, amelyek az ország több régiójában érvényesek a nap folyamán.
Súlyos állapotban van a Brassó belvárosában kedd este történt gázolás egyik áldozata, a Brassó megyei sürgősségi klinikai kórház intenzív osztályán ápolják.
Öt ember meghalt kedden éjszaka egy Dâmbovița megyében bekövetkezett közúti baleset következtében: egy 20 éves, jogosítvány nélkül vezető fiatalember elütött három gyalogost, majd felborult az autóval – tájékoztatott szerdán a megyei rendőrség.
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!