
Több mint 100 millió lejes beruházásra készítik elő a gyergyószentmiklósi műjégpályát
Fotó: Pinti Attila
Rendkívüli ülésen döntött Gyergyószentmiklós képviselő-testülete arról, hogy újra saját tulajdonába veszi a műjégpályának azt a részét, amelyet néhány évvel ezelőtt a megyei önkormányzatnak adott át. Ez szükséges ahhoz, hogy a rég várt teljes felújítás elindulhasson.
2022. május 17., 19:252022. május 17., 19:25
2022. május 17., 19:262022. május 17., 19:26
Egyetlen napirendi pont megtárgyalására és megszavazására ült össze kedden délután a gyergyószentmiklósi önkormányzati képviselő-testület. Arról határoztak, hogy
Most egy újabb fejlesztés körvonalazódik, azaz remélhetőleg több korábbi próbálkozás után elindul.
Amint a tanácsülésen elhangzott, egyeztettek a megyei önkormányzattal, amely a gyergyószentmiklósi visszavételi szándékot szintén sürgősségi eljárással fogja tárgyalni és elfogadni, a következő napokban.
A kormánynak az üzemanyagpiacot érintő tervezett intézkedései nem fogják teljes mértékben ellensúlyozni a közel-keleti konfliktus okozta világpiaci zavarok hatásait, de fékezni fogják az áremelkedést – nyilatkozta hétfőn az energiaügyi miniszter.
A tél egyik legizgalmasabb eseménye tér vissza a Madarasi Hargita szívébe: március 28–29. között ismét megrendezésre kerül a Battle on Snow, amely évről évre a régió egyik leglátványosabb snowboard- és síversenyévé nőtte ki magát.
Sürgősségi rendeletet készül elfogadni a kormány kedden, amellyel válsághelyzetet hirdetnek ki a kőolaj, illetve a kőolajtermékek piacán, intézkedéseket határozva meg a gazdaság és a lakosság védelmére a válság idején.
Elkezdődött a végzősök próbaérettségije, Székelyföldön mintegy 6500 diák vesz részt rajta, ebből Háromszéken a legkevesebben, ugyanis a tanárok bojkottja miatt sok helyen elmarad. A többi székelyföldi iskolában megszervezték a próbavizsgát.
Hétfőn a román nyelv és irodalom írásbeli vizsgával kezdődik a próbaérettségi.
Súlyos baleset történt vasárnap a Beszterce-Naszód megyei Mezőörményesen, ahol egy személy traktor alá szorult.
Alkoholfogyasztással összefüggő közúti balesetekhez riasztották a rendőröket az elmúlt napokban. Csíkszenttamáson egy jogosítvány nélküli, ittas sofőr frontálisan ütközött, Maroshévízen pedig egy autó hídfőnek csapódott, a balesetben egy utas megsérült.
Hétfőn ül össze a Szociáldemokrata Párt (PSD) országos vezetősége, hogy döntsön a kormányból való esetleges kilépésről szóló belső konzultáció menetrendjéről.
szóljon hozzá!