
Fotó: Videófelvétel/The Associated Press
Visszatértek Romániába szombatra virradóra a helyi hatóságok által nemi erőszakkal, emberkereskedelemmel, kiskorúak sérelmére elkövetett szexuális kizsákmányolással, pénzmosással, bűnszövetkezet létrehozásával és a tanúk megfélemlítésével gyanúsított amerikai-brit kettős állampolgárságú Tate fivérek – számolt be szombaton a Digi24 hírportál.
2025. március 22., 12:062025. március 22., 12:06
Andrew Tate influenszer és öccse, Tristan hatósági felügyelet alatt áll Romániában, de február végén a román hatóságok feloldották az ország elhagyására vonatkozó tilalmat, és kérésükre lehetővé tették, hogy ideiglenesen külföldre utazzanak – írja a hirado.hu. Február 27-én hagyták el Romániát, és Floridába repültek.
A Digi24 beszámolója szerint a Tate fivérek szombatra virradóra érkeztek vissza Romániába, és a román sajtónak úgy nyilatkoztak, azért tértek vissza, mivel „az ártatlan emberek nem futnak el semmitől”.
– idézte Andrew Tate nyilatkozatát a hírportál. Az influenszer visszatérése előtt az X közösségi oldalon azt írta rajongóinak, hogy 185 ezer dollárt költött egy magánrepülőre azért, hogy „aláírjon egy papírt” Romániában.
A BBC szerint a Tate fivérek hétfőn jelentkeznek a román rendőrségen, hogy eleget tegyenek a hatósági felügyelettel járó formalitásoknak. A hatósági felügyelet több előírása – egyebek mellett az a kötelezettség, hogy a gyanúsítottak mindannyiszor jelentkezzenek a román rendőrségnél, ahányszor beidézik őket – továbbra is érvényben van, ezen előírások rosszhiszemű megsértése szigorúbb kényszerintézkedés bevezetését vonja maga után.
Vonatbaleset történt csütörtökön délután Szászrégenben, amelyben egy 43 éves nő életét vesztette.
Közbiztonsági fejlesztések indulnak Gyergyószentmiklóson, miközben a frissen bevezetett fizetéses parkolás első tapasztalatai alapján több szabályozást is módosított a képviselő-testület.
Letette csütörtökön a hűségesküt és román állampolgár lett Dominic Fritz temesvári polgármester, a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta, hogy az érettségin és a nyolcadikosok képességfelmérő vizsgáján 10-es átlagot elérő diákok pénzjutalomban részesüljenek.
Három személyautó ütközött a Kovászna megyei Maksánál csütörtök délután. A mentés és a helyszínelés idejére forgalomkorlátozást vezettek be.
A befagyasztott orosz vagyon ügye halott – jelentette ki a magyar miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben az EU-csúcsra érkezve, hangsúlyozva: nem a háborút kell finanszírozni, hanem a békét.
Kisebb tömeg gyűlt össze csütörtökön a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Patkó felőli bejáratánál, hogy a két éve történt épületomlás áldozataira emlékezzenek. Néma gyertyagyújtással és főhajtással idézték fel a történteket.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
szóljon hozzá!