
Tamási Zsolt aligazgató (balról) és Hajdú Zoltán igazgató a sajtótájékoztatón
Fotó: Haáz Vince
Békés és oldott a hangulat a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnáziumhoz tartozó katolikus iskolában, ahova visszatért az a diák, aki egy hat héttel ezelőtti verekedésben „késsel volt jelen” – nyilatkozta Tamási Zsolt, az iskola aligazgatója, aki elismerte, van olyan szülő, aki félti a gyermekét, de az iskolai hangulatra nem a félem a jellemző.
2022. december 14., 20:062022. december 14., 20:06
2022. december 14., 22:042022. december 14., 22:04
Marosvásárhelyen a volt római katolikus iskola gólyabálja utáni bulin egy diák több társát is megszúrta. A késsel jelenlévő diák, ahogy az aligazgató nevezte, azóta visszatért az iskolába.

Megkéselte két tizenhat éves diáktársát a marosvásárhelyi katolikus iskola egyik tizenhét éves tanulója csütörtök éjjel egy Sinaia utcai szórakozóhely udvarán. A két sérültet kórházba vitték, megműtötték, állapotuk stabil.
A Bolyai igazgatója, Hajdú Zoltán fontosnak tartotta kihangsúlyozni a szerdán tartott sajtótájékoztatón, hogy nem az iskola szervezte a bulit, és mindössze egyetlen tanár nyilatkozta azt, hogy ott volt a buli helyszínén, ő is a gyermeke miatt volt jelen. Az igazgató arról is beszámolt, hogy egy nappal korábban kihallgatáson volt a városi rendőrségen, hogy többet megtudjon az ügy fejleményeiről, de ott, a folyamatban levő kivizsgálásra hivatkozva semmi információt nem osztottak meg vele. Azonban
Tamási Zsolt aligazgató arról beszélt, hogy a volt katolikus iskolában bizalmi légkör uralkodott mindig, és ezt szeretnék megőrizni. Ennek érdekében a szülőkkel, diákokkal is folyamatosan beszélgetnek, egyeztetnek, hogy eloszlassák az aggodalmakat, és minden tanuló és tanár félelem nélkül vehessen részt a tanórákon. Kihangsúlyozta, tudja, hogy van olyan szülő, aki aggódik gyermeke testi épségéért, miután a incidensben késsel jelenlévő fiú visszatér az iskolába.
„A mi iskolákban nincs félelmi hangulat. Mi a tettet elítéljük, de azokat, akik ebben részt vettek, nem bélyegezzük meg. Megvárjuk a rendőrségi kivizsgálást, és azután a felelősség vállalást és a megbékélést fogjuk szorgalmazni. Tudjuk, hogy ez egy hosszú folyamat lesz, de fontosnak tartjuk, hogy a bizalom uralkodjon az iskolában.”
Megkérdeztük, hogy ha nincs félelmi hangulat, akkor az egyik megsebesített diák miért váltott iskolát, és ment át a Bolyaiba? Tamási Zsolt azt válaszolta, hogy
Megtudtuk azt is, hogy jelenleg az iskolába 1600 diák jár, és az oktatási intézmény egyetlen iskolapszichológusa minden osztályban beszélgetett a tanulókkal, felkínálva nekik a lehetőséget, hogy amennyiben gondjuk, aggodalmaik vannak, forduljanak hozzá bizalommal.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Hétfőn figyelmeztető sztrájkot tart az egészségügyi rendszerben a Sanitas szakszervezet, július 28-án pedig általános sztrájkot indítanának a fokozódó elégedetlenségek miatt. Nagy támogatottsággal indul a tiltakozás.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
1 hozzászólás