
Tíz százaléka a strandolóknak nem viseli a karkötőt
Fotó: Haáz Vince
Marosvásárhely népszerű szabadidőközpontjában, a Víkenden a legutóbbi ellenőrzés során a strandolók 10 százaléka nem viselte a bejáratnál megvásárolt, a belépést biztosító karkötőt. Azzal magyarázták egyesek, hogy bőrgyulladást okoz, másokat akadályoz a fürdésben, míg volt aki azért nem teszi fel, hogy ne barnuljon csíkosan.
2022. július 25., 20:332022. július 25., 20:33
Azzal a panasszal kereste meg szerkesztőségünket olvasónk, hogy vasárnap délután a marosvásárhelyi Víkenden több személy is ruhában fürdött, akik között voltak, akik nem viseltek karkötőt. Szerinte ruhásan nem higiénikus a medencékben fürödni, ha vannak olyan strandolók, akik nem tartják tiszteletben az alapvető higiéniai szabályokat, és fehérneműben, valamint pólóban fürdenek.
Az ügyben megkerestük a Víkendtelep igazgatóját, Mátyás Leventét, aki lapunknak elmondta, sok az érzékeny bőrű gyerek és felnőtt, ezért
Ami a karkötő nélküli fürdőzőket illeti, megtudtuk, hogy a rendőrséggel közösen végzett legutóbbi ellenőrzésen, a Víkenden tartózkodóknak körülbelül a 10 százaléka nem viselte a belépést biztosító színes szalagot.
– magyarázta a szabadidőközpont igazgatója, hozzátéve, hogy nem zárja ki, hogy néhányan fizetés nélkül mennek be, hiszen, ha valaki leleményes, megtalálja annak a módját, de nem ez a jellemző.
Vasárnap 5000 felett volt azok száma, akik napijegyet váltottak a Víkendre, ezernél többen pedig bérlettel léptek be; szombaton körülbelül 500-zal kevesebben strandoltak.
Szívecskéket formázó kezek, lobogó zászlók, könnyek, mosolyok, kézfogások, kiabálások, énekszó, himnusz, megörökített pillanatok – ezeket tapasztaltuk az összenemzeti zarándokvonat sepsiszentgyörgyi fogadásán.
Több százezer ember védelmét biztosítják idén is a csíksomlyói nyeregben a tűzoltók, mentők, csendőrök és rendőrök. Mutatjuk, hol juthatnak segítséghez a zarándokok, és mit tehetnek a rosszullétek megelőzése érdekében.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség (ANPIS) átutalta az áprilisi gyermeknevelési pótlékok (gyerekpénz) kifizetéséhez szükséges összeget.
A heves esőzések és a patakokban felgyűlt hordalék miatt zavarossá vált a csapvíz Kovásznán, Barátoson, Pákén és Orbaiteleken. A szolgáltató ellenőrzi a vízminőséget, és arra kéri a lakókat, hogy a biztonság kedvéért egyelőre ne fogyasszanak belőle.
Romjaiból építették újjá a gyimesbükki Bethlen–Rákóczi-várat az ezeréves határon. A látványos épület péntek déli átadóünnepségének – amelyet a 30-as számú őrház előtt tartottak – az időjárás is kedvezett.
A Colectiv-ügyben elítélt katonai tűzoltók egyikét, Antonina Radut, aki négy évvel ezelőtt, az ítélet kihirdetése előtt elszökött Romániából, bebörtönözték egy moldovai börtönben, ahol a román bíróságok által kiszabottnál enyhébb büntetést fog letölteni.
Hantavírusgyanús esetet jelentettek Krassó-Szörény megyéből – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
Robbanás történt a Mol tiszaújvárosi üzemében, egy ember életét vesztette, több súlyos sérült van – írja az MTI Magyar Péter miniszterelnök péntek délelőtti Facebook-bejelentésére hivatkozva.
Az elnöki hivatal pénteken bejelentette, hogy a PSD, a PNL, az USR és az RMDSZ aláírt egy megállapodást, amelyben vállalják, hogy a parlamenti ülésszak végéig elfogadják az új közalkalmazotti bértörvényt.
szóljon hozzá!