
Most már medrében folyik a Küküllő. Nyáron a leomlott partszakaszt is fel fogják tölteni
Fotó: Barabás Ákos
Betonelemekkel, kövekkel és földtorlasszal terelte vissza a Nagy-Küküllő vizét az Aqua Nova Hargita Kft. szivattyúházánál lévő gátra a Maros Vízügyi Igazgatóság. Az ott beszakadt udvarhelyi partszakaszt is fel fogják tölteni.
2017. április 05., 18:292017. április 05., 18:29
Már biztosan nem okoz problémát a Küküllő vízhozamának nyári csökkenése az udvarhelyieknek, miután visszaterelték a folyót a szivattyúháznál lévő gátra – mondta lapunknak Ádám Mózes, a Maros Vízügyi Igazgatóság udvarhelyi kirendeltségének vezetője. Korábban ugyanis attól féltek, hogy a gát mellett egyre nagyobb utat törő és a partszakaszt is megrongáló víz miatt a kiszivattyúzható mennyiség nem lesz elég a lakosság ivóvízellátásához. A szakember elmondta, a napokban kövekkel, betonelemekkel és földtorlasszal terelték vissza a folyót medrébe.
Utána a víz által kimosott partszakaszt is fel fogják tölteni, ami árvízvédelmi szempontból fontos. Ádám hangsúlyozta, a mostani csupán ideiglenes megoldás, hamarosan tervet kell készíteni a gát meghosszabbítására. Csak ennek kivitelezése oldja meg teljesen a problémát.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
szóljon hozzá!