
Fotó: Molnár Cs. Attila
Negyedszer tartják meg Gyergyószentmiklós közelében a Tónidob tábort, ahol ütőhangszereken tanulhatnak meg játszani a fiatalok. Azokat is várják, akik már dobolnak, de továbbfejlesztenék tudásukat.
2024. augusztus 19., 19:332024. augusztus 19., 19:33
A Tónidob Táborban Cserey Csaba és Molnár Cs. Attila tartja a dob- és perkuciós hangszeroktatásokat, de emellett kézműves foglalkozásokban, népdal- és néptáncoktatásban is része lesz a jelentkezőknek Cserey Both Zsuzsa irányításával.
A szeptember 3. és 6. között, Gyergyószentmiklóson, csendes erdei környezetben sorra kerülő táborban csoportos és egyéni foglalózásokon zajlik majd a dobosok képzése, akik között többen lesznek, akik már rendszeres résztvevői a Tónidob táboroknak, és minden bizonnyal lesznek olyanok is, akik most fognak megismerkedni az ütős hangszerek világával – mondta el a Székelyhonnak Molnár Csibi Attila szervező.
A tábor zárásaként egy nyilvános előadáson mutatják be a résztvevők a tanultakat szeptember 6-án 19 órától a Gyergyószentmiklósi Ler Potato Bar udvarán. Fellépnek majd az oktatók és más zenészek is egy koncert keretében.
A táborba 7 és 17 év közötti gyerekeket, fiatalokat hívnak első sorban, de szívesen látnak ennél idősebbeket is, akik fejlesztenék magukat a dobolásban. A részletekről a 0742-067621-es telefonszámon lehet érdeklődni.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia hegyvidéki területeire és több régiójára. Közben az ország nyugati részén kánikula várható.
Az országosan elérhető, díjmentes szolgáltatás lehetővé teszi, hogy a fizetés azonnal megtörténjen, miközben nincs szükség a bankkártyaadatok manuális megadására a fizetési felületen.
A pénzügyőrök 4550 doboz csempészcigarettát találtak egy román furgonban, amelyet az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron vármegye szakaszán ellenőriztek – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-vel.
Az Ukrajnának nyújtott támogatás titkosításának feloldásával kapcsolatban Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette: mivel a támogatásnak katonai vonatkozásai is vannak, úgy helyes, ha annak részletei továbbra is titkosak maradnak.
Nicușor Dan államfő ukrán hivatali partnerével, Volodimir Zelenszkijjel tárgyalt szerdán Kijevben.
szóljon hozzá!