
Fotó: Molnár Cs. Attila
Negyedszer tartják meg Gyergyószentmiklós közelében a Tónidob tábort, ahol ütőhangszereken tanulhatnak meg játszani a fiatalok. Azokat is várják, akik már dobolnak, de továbbfejlesztenék tudásukat.
2024. augusztus 19., 19:332024. augusztus 19., 19:33
A Tónidob Táborban Cserey Csaba és Molnár Cs. Attila tartja a dob- és perkuciós hangszeroktatásokat, de emellett kézműves foglalkozásokban, népdal- és néptáncoktatásban is része lesz a jelentkezőknek Cserey Both Zsuzsa irányításával.
A szeptember 3. és 6. között, Gyergyószentmiklóson, csendes erdei környezetben sorra kerülő táborban csoportos és egyéni foglalózásokon zajlik majd a dobosok képzése, akik között többen lesznek, akik már rendszeres résztvevői a Tónidob táboroknak, és minden bizonnyal lesznek olyanok is, akik most fognak megismerkedni az ütős hangszerek világával – mondta el a Székelyhonnak Molnár Csibi Attila szervező.
A tábor zárásaként egy nyilvános előadáson mutatják be a résztvevők a tanultakat szeptember 6-án 19 órától a Gyergyószentmiklósi Ler Potato Bar udvarán. Fellépnek majd az oktatók és más zenészek is egy koncert keretében.
A táborba 7 és 17 év közötti gyerekeket, fiatalokat hívnak első sorban, de szívesen látnak ennél idősebbeket is, akik fejlesztenék magukat a dobolásban. A részletekről a 0742-067621-es telefonszámon lehet érdeklődni.
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter egyeztetésre hívta a lengyel PESA vasútijármű-gyártó vállalat képviselőit és hazai vasúti ágazat illetékeseit, miután kiderült, hogy 21 vadonatúj, korszerű vonatszerelvény vesztegel hónapok óta kihasználatlanul.
Közvitára bocsátották az 1990 januárja és 1992 december közötti diplomáciai dokumentumok titkosítását feloldó kormányhatározat-tervezetet – jelentette be a külügyminisztérium.
Újabb áremelésekkel indult a május, több töltőállomáson már 9 lej fölé emelkedett a benzin ára, miközben a gázolaj továbbra is 9,5–9,7 lej között mozog Romániában.
Fegyelmezettséget követelő felvonulások, egyszerű, de tartalmas kirándulások, kivonulások a szabadba, muzsikaszó kíséretében, gyöngyvirágot szedve – ilyenek voltak a régmúlt idők majálisai Székelyföldön.
Mínusz fokokat mértek május elseje hajnalán több székelyföldi településen, Csíkszeredában és Gyergyó térségében ismét erős lehűlés volt.
A 2., 4. és 6. osztályosok országos felmérőit május 12. és 28. között szervezik meg az oktatási minisztérium által jóváhagyott ütemterv szerint.
Megnövekedett autós forgalomra hívják fel a figyelmet a rendőrök az 1-es országúton, különösen a hegyvidéki területek felé.
Pósfai Gábort, a Tisza Párt operatív vezetőjét a rendvédelmet és sportot felügyelő és irányító Belügyminisztérium vezetésére, Melléthei-Barna Mártont, a Tisza Párt jogi vezetőjét pedig az Igazságügyi Minisztérium irányítására kérte fel Magyar Péter.
Földimogyorót vont vissza a forgalomból a Metro Cash & Carry áruházlánc, mivel a termékeknél az aflatoxin szintje meghaladta a megengedett határértéket. A vásárlóknak azt tanácsolják, hogy ne fogyasszák el, hanem vigyék vissza.
A különnyugdíjban részesülő közalkalmazottaknak 85 százalékkal csökken a különnyugdíjuk nem járulékalapú része, ha továbbra is dolgozni akarnak – jelentette be a csütörtöki sajtótájékoztatóján Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!