
Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi képviselő-testület új határozata egy eljárás kezdetét jelentheti, amelynek eredményeként érvényét veszti az a koncessziós szerződés, ami alapján a Monturist Kft. adminisztrálja a város területeit a Gyilkos-tó közelében.
2024. április 25., 19:292024. április 25., 19:29
2003-ban született meg az a koncessziós szerződés, amellyel Gyergyószentmiklós a Monturist KFT-re bízta Gyilkos-tó közvetlen közelében fekvő területeit. Az azóta eltelt évek alatt
Most azonban a Bajkó László által beterjesztett határozat eredményre vezethet. A javaslatot egy ellenszavazaton kívül a teljes testület támogatta, így elindulhat a folyamat, amely a koncessziós szerződés megsemmisítéséhez vezethet. Amint Bajkó elmondta – és amit a városháza jogi irodája által leírt is részletes szakvélemény is megerősít –, hogy
Fotó: Gergely Imre
Erre hivatkozva most a polgármesteri hivatal bírósági eljárást kell kezdeményezzen, hogy a szerződés semmisségét kimondják.
A Monturist KFT mint vállalkozás az egy másik dolog. Ha a tulajdonosok, működtetni akarják továbbra is, például Budapest V. kerülete kürtöskalácsot akar árusítani árulni, annak semmi akadálya, de a területek a városhoz kerülnek” – mondta el a lényeget Bajkó László a Székelyhon kérdésére válaszolva.
„Amennyiben ezt nem tenné meg 30 napon belül, akkor én írásban fogom figyelmeztetni, hogy minden anyagi kár őt fogja terhelni.
– jelentette ki Bajkó László.
Fotó: Pinti Attila
Az önkormányzati képviselő emlékeztetett arra, hogy 2020-ban már született egy döntés a Monturist Kft. felszámolására, ami által a területek visszakerültek volna a városhoz, és erről Budapest V. kerületével is megállapodtak,
Bajkó hozzátette, hogy a Monturist előreláthatóan szintén bírósági eljárást fog kezdeményezni, hogy az önkormányzati képviselő-tesület döntése ne érjen el eredményt, de ezzel csak időhúzást érhet el annyira egyértelmű a szerződés jogszerűtlensége.
Csergő Tibor polgármester nem fejthette ki itt az álláspontját, mert nem volt jelen a tanácsülésen, éppen a pihenőszabadságát tölti.
Az egészségügyi minisztérium 7621 betöltetlen álláshelyet készül felszabadítani az állami egészségügyi intézményekben.
Elsötétült az M1 képernyője, a Kossuth Rádió helyén pedig a Bartók Rádió műsora hallgatható.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
szóljon hozzá!