
Székely bácsi a medvelestáblánál. Nem lehetett nem észrevenni Székelyföld standját Budapesten
Fotó: Facebook/Utazás kiállítás
Virtuális medveles, legendáriumos rajzfilmek, finom falatok és egy tizenöt pontos szabadtéri kalandlista is kecsegtette azokat, akik ellátogattak a budapesti Utazás kiállítás székelyföldi standjára. Kovászna, Hargita és Maros megye együtt fogadta a látogatókat.
2022. március 07., 08:502022. március 07., 08:50
2022. március 07., 10:102022. március 07., 10:10
A 44. Utazás kiállítást március 3–6. között tartották meg a Hungexpo Budapesti Vásárközpontban. Magyarország legnagyobb turisztikai kiállítása megszólítja a szakembereket és a nagyközönséget egyaránt, így az üzleti kapcsolatok megkötése mellett a nagyközönség is megismerkedhetett a különböző vidékek, országok kultúrájával, szokásaival, és akár utazást is foglalhatott.
A kiállítás külföldi díszvendége Egyiptom volt, de népszerű volt a három székelyföldi megye standja is.
Mivel Maros megyében 2022 az outdoor, vagyis a szabadtéri programok éve, ezért egy különleges, tizenöt pontos élménylistával is készültek a budapesti kiállításra – tudtuk meg a Maros megyei tanács elnökétől, Péter Ferenctől, aki maga is részt vett a szakkiállításon.
Fotó: Facebook/Utazás kiállítás
„Nagy hangsúlyt fektetünk idén a szabadban történő programkínálatokra, számos hazai programszervezővel és szervezettel működünk együtt, de idén a fő partnerünk a Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat, amely a túraútvonalak megtervezésében, téli és nyári szabadidős programok egyeztetésében segíti a Visit Maros turisztikai központ munkatársait” – mondta Péter Ferenc. Hozzátette,
az emberek előszeretettel választottak hazai célpontokat is kikapcsolódásként.
A tizenöt pontos kalandlista is ennek alapján állt össze. Az első a kipipálandó listában: csobbanni a világ legnagyobb heliotermikus tavában, de olyanok is szerepelnek a „bakancslistán”, mint SUP-on evezve átélni a Bözödi-tó szépségét, megmászni a székelyvéckei golgotát, a Mocsár-erdőben százéves fát ölelni, felkutatni a római birodalom nyomait Mikházán, felfedezni a fatörzsbarlangokat a Déda–Maroshévíz közötti hegyszorosban, vagy meglátogatni Simont, a marosvásárhelyi állatkert királyát. A Visit Maros munkatársai hangsúlyozták, noha ennél sokkal több élménylehetőség várja a Maros megyébe utazókat, mégis úgy gondolták, hogy
Fotó: Facebook/Visit Maros
A koronavírus-járvány miatti korlátozások nagy hatással voltak a turizmusra, és ezek a kiállítások jó bizonyítékai annak, hogy az embereknek szükségük van a találkozásokra, nagyon sokan megfordultak a négy nap alatt. Sokan érdeklődtek a Székelyföld-standnál is, a tapasztalatok szerint óvatosan, de terveznek és készülnek kirándulni, utazni, igaz, a jelenlegi ukrajnai helyzet mindenre rányomja a bélyegét.
A budapesti szakkiállításon való részvétel azért is fontos, mert a magyarországiak előszeretettel látogatnak Székelyföldre kikapcsolódni.
2021-ben főként a hazai turisták választották Maros megyét.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!