
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Egyelőre nem ellenjegyezte Marosvásárhely költségvetését Ciprian Dobre, Maros megye prefektusa. Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere szerint egyszerűen arról van szó, hogy elkezdődött az önkormányzati választások kampánya.
2024. február 14., 17:152024. február 14., 17:15
Cipian Dobre, Maros megye prefektusa – aki a Nemzeti Liberális Párt megyei elnöki tisztségét is betölti –, tavaly októberben nyíltan hadat üzent Marosvásárhely jelenlegi polgármesterének, Soós Zoltánnak.
Mint ismert a prefektúra minden tanácsi határozatot megvizsgál, hogy az törvényes-e, és amennyiben kifogásokat talál jelzi azt az önkormányzatnak.
A prefektúra jóváhagyása nélkül a határozatokat nem lehet életbe ültetni.
A tavaly kiadott sürgősségi kormányrendelet ugyanis kimondja, hogy meglevő épületekbe nem lehet búrotokat, irodai eszközöket vásárolni. Kivételt képeznek azok a berendezési tárgyak és irodai eszközök, amelyeket pályázati pénzből vásárolnak meg vagy egy nemrég befejezett irodák berendezésére, felszerelésére szolgálnak.
A prefektúra azt kéri, hogy a város vezetősége újra elemezze, hogy a költségvetésben feltüntetett, megvásárlásra jóváhagyott bútorzat és irodai felszerelés szerepel-e a tiltólistán, és amennyiben igen, a helyi önkormányzat tegye meg a szükséges változtatásokat. Ellenkező esetben a prefektúra megtámadja a közigazgatási bíróságon Marosvásárhely költségvetéséről szóló határozatot.
Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere, a Székelyhon megkeresésére elmondta, hogy az elmúlt harminc évben soha nem történt meg az, ami most, Marosvásárhely költségvetése kapcsán, hogy a prefektúra megkérdezi a várostól, az önkormányzattól, hogy biztosan nem tévedett?
– nyilatkozta a városvezető.
Soós Zoltán azt is elmondta, hogy a beruházásokkal foglalkozó városházi alkalmazottaktól azt a választ kapta, hogy minden tétel, ami bekerült a költségvetésbe, törvényes és megengedett.
Csütörtök reggel még egyszer, alaposan elemzik a kérdéses tételeteket.
Az elektronikus orvosi nyilvántartás idén nyártól lesz elérhető, és egy felhasználónév, valamint egy jelszó segítségével minden beteg hozzáférhet majd a saját digitális kórlapjához a mobiltelefonjáról, laptopjáról, számítógépéről vagy táblagépéről.
A Világbank jóváhagyott egy 650 millió dolláros hitelt Románia számára a kormány fejlesztési projektjeinek támogatására.
Tüntetést szervez kedden a fogyatékossággal élők ügyeivel foglalkozó országos tanács (CNDR) a fővárosi Győzelem (Victoriei) téren a fogyatékossággal élők juttatásának alacsony szintje és az adóztatásukat érintő legutóbbi változások miatt.
Utcára vonult kedden délelőtt a marosvásárhelyi vegyipari kombinát több mint háromszáz alkalmazottja, hogy a gyár megmentését követelje. A tüntetők szerint a kormány kezében van az üzem sorsa, amely egy hónap múlva végleg bezárhat.
A Maros megyei környezetőrség 45 ezer lejre bírságolta meg Marosludas polgármesteri hivatalát, miután március 24-én tűz ütött ki egy illegális hulladéklerakóban, amelyet 72 órás beavatkozás után sikerült eloltani.
Ilie Bolojan szerint a 2026-os év a vártnál nehezebb lesz, mivel a közel-keleti helyzet jelentősen bonyolítja a dolgokat; és megemlítette, hogy az árak emelkedése enyhe gazdasági visszaesést eredményez.
A nyugdíj és a közalkalmazotti fizetés halmozását tiltó törvénytervezet készen van, és csak a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) véleményezésére várnak – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
A kormány meghozott intézkedései mellett tovább emelkedett az üzemanyagok ára kedden. Hétfőn nem volt változás az árakban a szombati emelkedéshez képest.
A kormány a következő napokban dönt az üzemanyagok, elsősorban a gázolaj jövedéki adójának csökkentéséről – jelentette ki hétfő este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Újabb körforgalom kialakítása van napirenden Csíkszeredában, ezúttal a Temesvári sugárút és a Szív utca kereszteződésében. Az előzetes mérések azt mutatják, hogy különösebb átalakítás nélkül végrehajtható a változtatás.
szóljon hozzá!