
Ismét előszűrésen esnek át a páciensek a székelyudvarhelyi kórház udvarán. Archív
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Székelyudvarhelyi Városi Kórház arról tájékoztatja az érdekelteket, hogy augusztus 25-től a kórház udvarán ismét előszűrő sátort működtetnek.
2021. augusztus 25., 19:022021. augusztus 25., 19:02
2021. augusztus 25., 19:102021. augusztus 25., 19:10
A sátorban dönt majd az egészségügyi személyzet arról, hogy szükséges-e az oda érkezők koronavírus-fertőzés miatti tesztelése vagy sem. A sürgősségi ellátásra érkezőknek, a beutalt pácienseknek, illetve a látogatóknak is először a sátorban kell jelentkezniük.
A járóbeteg-ellátásra érkező személyeknek szintén kötelező lesz a testhőmérséklet mérése az épület bejáratánál. A szakrendelőkben a vizsgálatot megelőzően kötelező lesz az előszűrő-kérdőív kitöltése. Az egészségügyi intézmény emlékeztet, hogy az orrot és a szájat takaró tiszta védőmaszk viselése a kórház teljes területén továbbra is kötelező.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
Egy hete eltűnt kamaszlányt keres a Maros megyei rendőrség.
A csütörtök délutáni viharkárok elhárításában Marosvásárhelyen is több helyszínen szükség volt a tűzoltók munkájára.
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!