
Nem felejtenek. A pénzügyi hivatal az öt évvel ezelőtti egészségügyi hozzájárulást követeli
Fotó: Pethő Melánia
Mintegy ezer gyergyószéki természetes személy kapott értesítést a Gyergyószentmiklósi Pénzügyi Hivataltól, az intézmény az öt évvel ezelőtti egészségügyi hozzájárulást követeli. Az értesítés átvételétől számított 60 nap alatt lehet törleszteni a feltüntetett összeget. A pénzügyi hivatal illetékese azonban arra is felhívta a figyelmet, hogy aki nem veszi át az értesítőt, az is fizetésköteles lesz, ugyanis az értesítést közzéteszik a szakminisztérium honlapján.
2017. október 17., 14:332017. október 17., 14:33
A Gyergyószentmiklósi Pénzügyi Hivatal
Az értesítésben szerepel, hogy mennyivel többet vagy mennyivel kevesebbet törlesztettek ezen a címen. Akinél tartozást állapítottak meg, annak
Nem mentesülnek a kötelezettség alól azok, akik nem veszik át az értesítést – hívja fel a figyelmet a gyergyói pénzügyi hivatal illetékese. Megjegyzi, az értesítéseket közzéteszik a szakminisztérium honlapján, és a meghirdetéstől számított 15 napon belül átvettnek tekintik ezeket.
Az elmaradás törlesztését az érintettek megtehetik személyesen a pénzügyi hivatalnál, ahol már bankkártyával is lehet fizetni.
Nemrég számították újra a 2012-ben megvalósított jövedelmek után fizetendő egészségügyi hozzájárulás mértékét a természetes személyek esetében, és azért csak most, mert a vonatkozó jogszabály alkalmazási normáit nemrég tette közzé a pénzügyminisztérium – közölte lapcsaládunk érdeklődésére a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció munkatársa. Mint jelezte, a jogszabály szerint öt éven belül lehet az elmaradást behajtani, a következő évben például már nem lett volna joguk a 2012-es évi elmaradásokat begyűjteni.
A természetes légkondicionálás fontosságára hívják fel a figyelmet kertészeti szakemberek, hangsúlyozva, hogy a növényzet komplex, biológiai úton csökkenti a forróságot.
Vörös hőségriasztás van érvényben szerda reggelig az ország területének háromnegyed részén; fokozott hőterhelés és helyenként 41 Celsius-fokos maximumok várhatók.
Az írásbeli vizsgákkal folytatódik hétfőn az érettségi. Az oktatási minisztérium által jóváhagyott menetrend szerint hétfőn román nyelvből és irodalomból mérik fel a tanulók tudását.
A harmadfokú hőségriasztás következtében az év eddigi legforróbb napján vagyunk túl. Bár a délutáni órákban úgy tűnt, hogy viharok váltják a kánikulát, ez végül nem következett be.
Lakóháznál keletkezett tűz vasárnap este Sóvárad főutcáján, ahol javak váltak a lángok martalékává, ugyanakkor az épület tulajdonosa enyhébb füstmérgezést szenvedett – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) vasárnap közzétett adatai szerint az idei első negyedévben a romániai kereskedelmi szálláshelyek 390 900 külföldi turistát fogadtak, akik összesen 1,488 milliárd lejt költöttek el.
A rendkívüli hőség miatt 35 megyében korlátozzák hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
Jégeső, heves széllökések (55-60 km/h), csapadék (15-20l/m²) ugyanakkor villámlások várhatók vasárnap délután több településen – figyelmeztet a Hargita megyei katasztrófavédelem.
A kormányzati megszorítások lecsapódásaként az eddiginél sokkal szerényebb körülmények között és a megszokott nyári időponttól eltérően ősszel szervezik meg a Székely Vágta idei, 15. kiadását.
Autó balesetezett a Kincsesfő és Görgényszentimre közötti 10-es jelzésű községi úton vasárnap délután; a hatóságok két áldozatról számoltak be, egyikük életét vesztette – közli a Maros megyei katasztrófavédelem.
szóljon hozzá!