
Ha épp nincs lehetőségünk Borszékre utazni, virtuálisan is bejárhatjuk a települést
Fotó: Facebook/Borsec
Borszéken 15 hivatalosan is nyilvántartott turisztikai útvonal várja a túrázókat, ebből kettőt digitalizáltak, így ezek már virtuálisan is bejárhatók.
2022. szeptember 29., 21:052022. szeptember 29., 21:05
A turizmus digitalizációja szükségessé vált egy olyan korszakban, amikor a turisták úgy érzik, hogy gyors és egyszerű hozzáférésre van szükségük a turisztikai információkhoz. Az elmúlt hónapok alatt sikerült digitalizálni Borszék legfontosabb turisztikai látványosságait.
– mondta el megkeresésünkre válaszolva Cristina Cotrigășanu, a borszéki turisztikai iroda munkatársa.
Hozzátette, fontos ez a vendégek számára, mert már otthonról is ki tudják választani azokat a látnivalókat, amelyeket idelátogatva megnézhetnek. A túraútvonalak digitalizálásának ötletét a Pro Borsec-Borszékért Alapítvány fogalmazta meg, és a helyi városházával együttműködve valósították meg Hargita Megye Tanácsa támogatásával.
Az egyik, a világhálón is „végig járható” útvonal a turisztikai irodától indulva és oda visszaérkezve
A másik kicsivel hosszabb, ez 6 kilométeres, 2,5 órás sétát jelent és a fürdőtelepen vezeti végig a virtuális látogatót, megmutatva a nyári bobpályát, a Napfürdőt vagy éppen az új wellness-központot. Tervezik, hogy idővel mind a 15 borszéki túraútvonalat hasonlóan digitalizálják.
A virtuális túra a polgármesteri hivatal honlapjáról érhető el.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.
Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.
szóljon hozzá!