
Ha épp nincs lehetőségünk Borszékre utazni, virtuálisan is bejárhatjuk a települést
Fotó: Facebook/Borsec
Borszéken 15 hivatalosan is nyilvántartott turisztikai útvonal várja a túrázókat, ebből kettőt digitalizáltak, így ezek már virtuálisan is bejárhatók.
2022. szeptember 29., 21:052022. szeptember 29., 21:05
A turizmus digitalizációja szükségessé vált egy olyan korszakban, amikor a turisták úgy érzik, hogy gyors és egyszerű hozzáférésre van szükségük a turisztikai információkhoz. Az elmúlt hónapok alatt sikerült digitalizálni Borszék legfontosabb turisztikai látványosságait.
– mondta el megkeresésünkre válaszolva Cristina Cotrigășanu, a borszéki turisztikai iroda munkatársa.
Hozzátette, fontos ez a vendégek számára, mert már otthonról is ki tudják választani azokat a látnivalókat, amelyeket idelátogatva megnézhetnek. A túraútvonalak digitalizálásának ötletét a Pro Borsec-Borszékért Alapítvány fogalmazta meg, és a helyi városházával együttműködve valósították meg Hargita Megye Tanácsa támogatásával.
Az egyik, a világhálón is „végig járható” útvonal a turisztikai irodától indulva és oda visszaérkezve
A másik kicsivel hosszabb, ez 6 kilométeres, 2,5 órás sétát jelent és a fürdőtelepen vezeti végig a virtuális látogatót, megmutatva a nyári bobpályát, a Napfürdőt vagy éppen az új wellness-központot. Tervezik, hogy idővel mind a 15 borszéki túraútvonalat hasonlóan digitalizálják.
A virtuális túra a polgármesteri hivatal honlapjáról érhető el.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök csütörtökön a Cotroceni-palotában kijelentette, hogy nem politikusokból, hanem szakemberekből álló kormányt terjeszt a parlament elé.
Nicușor Dan államfő csütörtökön bejelentette, hogy Eugen Tomac európai parlamenti képviselőt bízta meg kormányalakítással.
A magyar történelem legfájdalmasabb napjára, a trianoni békediktátum 106. évfordulójára emlékeztek Csíksomlyón csütörtökön a Székely Hadosztály emlékművénél. Ez a nap a magyar megmaradás ünnepe is egyben.
Az Országos Szakszervezeti Tömb (BNS) az új közalkalmazotti bértörvény tervezetének azonnali visszavonását követeli.
A Nagyszeben-Pitești (A1) autópálya Tigveni-Curtea de Argeș szakasza a szerződésben foglalt 2027 februári határidőnél körülbelül hat hónappal korábban nyitható meg a forgalom előtt.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő területére.
Mindenki magyar, aki magyarnak vallja magát, magyarul gondolkodik, álmodik és aki szeret magyarnak lenni, éljen bárhol a nagyvilágban – jelentette ki Magyar Péter a Nemzeti összetartozás napján, csütörtökön Budapesten, a Kossuth téren.
Csütörtökön délelőtt 10 és éjjel 11 óra között elsőfokú, sárga jelzésű meteorológiai riasztás van érvényben légköri instabilitás és jelentős mennyiségű záporok miatt – közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.
szóljon hozzá!