
A városháza idén is ingyenesen biztosítja a vásári standokat
Fotó: Kézdivásárhely Önkormányzata/Facebook
Virágba borul Kézdivásárhely főtere április 25–26. között, ekkor szervezi meg ugyanis a Virágvarázs névre keresztelt, tavaszi virágvásárt a helyi önkormányzat.
2024. április 24., 16:422024. április 24., 16:42
A többéves múltra visszatekintő rendezvénnyel a városháza lehetőséget kíván teremteni a városlakóknak arra, hogy megvásárolhassák azokat a virágokat, dísz- és másfajta növényeket, amelyekkel szebbé tehetik kertjüket, otthonukat, ugyanakkor a termelőket is támogatni szeretnék, ezért az előző évekhez hasonlóan idén is ingyenesen biztosítják számukra a vásári standokat.
A Gábor Áron téren kilenc háromszéki és egy Maros megyei virágárus kínálja majd színes portékáját, a céhes város lakói mindkét napon reggel 9 és délután 7 óra között vásárolhatják meg a nekik tetsző virágokat – tájékoztat a polgármesteri hivatal.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
Ismét megkapta a moldovai állampolgárságot Traian Băsescu volt román államfő – jelentette be kedden a Facebook-oldalán Maia Sandu moldovai elnök.
Indul a CityApp applikáció kivitelezése, aláírta Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós polgármestere a két város közös, digitalizációját fejlesztő applikációra benyújtott pályázat finanszírozási szerződését pénteken.
szóljon hozzá!