
Fotó: Barabás Ákos
A virágvasárnap többjelentésű ünnep, a katolikus egyházban egyben ifjúsági világnap is. A református gyülekezetekben a konfirmáció hagyományos napja.
2017. április 09., 09:262017. április 09., 09:26
2017. április 09., 09:272017. április 09., 09:27
A római katolikus liturgia Jézusnak a jeruzsálemi templomba vezető messiási útját követi, amely elővételezi a Golgotát, megdicsőülésének egyik fontos állomását. Sajátos szertartása, a körmenet a jeruzsálemi liturgiából származik. A nyugati egyházban a 8. századtól szokásos az ágak megszentelése és a körmenet; a középkorban kezdték dramatizálni a szenvedéstörténetet. A barkaszentelés, a körmenet és a passióéneklés a nagyhét kezdetét jelenti. A reformátusok nagyhéten bűnbánati istentiszteleteket tartanak.
Székelyudvarhelyen a Szent Miklós-plébániatemplomban a tizenegy órakor kezdődő szentmisén a Musica Sacra Kamarakórus tagjai éneklik a passiót, a Kis Szent Teréz-plébániatemplomban fél tizenkettőtől a Iubilate Deo kórus adja elő a szenvedéstörténetet. A gyermekmisén, fél tíztől és az este fél hétkor kezdődő ifjúsági szentmisén az egyházközség fiataljai passiójátékot adnak elő.
A szombatfalvi Szent György-plébániatemplomban a fél tizenkettőkor kezdődő szentmisén a Psallite kórus passiót énekel.
Hodgyában, Ócfalván, Nagygalambfalván, Alsó- és Felsősófalván a konfirmációi ünnepi istentisztelet keretében a fiatalok családtagjaik és a gyülekezet előtt vallást tesznek hitükről, először részesülnek az úrvacsorai jegyekből, és az egyházközség teljes jogú tagjaivá válnak.
A székelyudvarhelyi Bethlen-lakótelepi református templomban tizenkét órakor kezdődik az ünnepi istentisztelet. A szombatfalvi református templomban a tizenegy órától tartandó istentiszteleten az ötven éve konfirmáltak megújítják ígéretüket. A Bocskai István Közösségi Házban délután öt órától László Judit Jézus és a kufárok címmel tart előadást.
Székelykeresztúron a három különböző felekezetű nőszövetség együtt zárja az évadot virágvasárnap. A délután négy órától tartandó ökumenikus együttlét házigazdája a református nőszövetség.
Ilie Bolojan hétfő este azzal vádolta a Szociáldemokrata Pártot (PSD), hogy felrúgta a közösen kialkudott megállapodásokat, és „szétrobbantotta a kormányzást”.
Tovább emelkedik az üzemanyagok ára ismét drágított az OMV Petrom és a Rompetrol.
98 éves korában elhunyt Edith Eva Eger magyar zsidó származású pszichológus, író, holokauszt-túlélő, A döntés című bestseller szerzője.
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át – közölte a Sándor-palota hétfő este az MTI-vel.
Mi a teendő, ha autóra zuhan a fa vagy a vakolat, ki vonható felelősségre? A viharos szél hétvégén Székelyföld több településen fákat döntött ki, egy templom tetejét is megbontotta, Marosvásárhelyen vakolatdarabok hulltak a földre a tömbházakról.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
szóljon hozzá!