
Fotó: Hargita megyei útügyi igazgatóság
Fenyőfák dőltek az útra Borszék és Tölgyes környékén vasárnap este – tájékoztatta a Székelyhont Cătălin Romanescu, az Országos Útügyi Hatóság csíkszeredai kirendeltségének vezetője.
2023. február 26., 21:412023. február 26., 21:41
Mint az illetékes elmondta Maroshévíz és Borszék közötti 15-os országúton, a hó súlya alatt fenyőfák törtek össze és dőltek ki több helyszínen is. Tölgyesnél az utászok takarították el az útról a fákat. Hollósarkán áramvezetékeket rongált meg egy kidőlt fa.
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint Gyergyóholló községben, Tölgyesen és Borszék egy részében összesen 2067 fogyasztó maradt villanyáram nélkül.
Románia célja, hogy az Európai Unió következő többéves költségvetése minél nagyobb legyen, mert így az ország nettó uniós forrásbevétele is nagyobb lehet – jelentette ki pénteken Nicușor Dan a nyári EU-csúcs végén.
Dominic Fritzet nem összeférhetetlenséggel vagy bűncselekmény elkövetésével vádolják, hanem érdekellentéttel, és ez a szabálysértés nem vonja maga után a polgármesteri mandátum elvesztését – jelentette ki Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
A Marosvásárhelyi Ítélőtábla két hónap múlva hirdethet ítéletet azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és 12 másik személy elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel.
Ciprian Ciucu bukaresti főpolgármester csütörtökön megfellebbezte a fővárosi törvényszéken a korrupcióellenes ügyészség (DNA) által ellene elrendelt hatósági felügyeletet.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
szóljon hozzá!