
Fotó: Gyergyószéki Közlekedési Infó
Villanyoszlopnak ütközött egy autó Marosfőn, a baleset következtében az érintett útszakaszon jelentős torlódás alakult ki a hétfő délutáni órákban.
2021. december 27., 18:562021. december 27., 18:56
2021. december 28., 12:282021. december 28., 12:28
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivőjétől érdeklődve megtudtuk, hogy egy 26 éves, csíkkarcfalvi fiatalember miközben autójával a E578-as európai úton haladt Csíkszereda irányából Gyergyószentmiklós felé, Marosfőn, az ortodox kolostor közelében nekiütközött egy villanyoszlopnak. Az ütközés következtében senki nem sérült meg, csupán anyagi kár keletkezett.
A sofőrt alkoholszondás vizsgálatnak vetették alá, melynek eredménye szerint nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően. A történtek fennakadást okoztak a közlekedésben, az érintett útszakaszon egy órán át állt a forgalom – közölte Maria Plumbu rendőrségi szóvivő.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
Miniszterelnök-helyettesnek nevezte ki Ruff Bálint Miniszterelnökséget vezető minisztert Magyar Péter kedden. A kormányfő ezt a Facebook-oldalán közölte annak kapcsán, hogy az első hivatalos miniszterelnöki látogatására Lengyelországba utazott.
Az ország régióinak többsége szombat reggelig légköri instabilitásra, jelentős mennyiségű csapadékra és megerősödő szélre vonatkozó figyelmeztetés alatt áll, amelyet kedden adott ki a Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Idén is tartanak búcsús szentmisét pünkösdvasárnap, május 24-én a Madarasi Hargitán.
szóljon hozzá!