
Fotó: Veres Nándor
Elsőfokú, sárga jelzésű fokozott légköri instabilitásra vonatkozó riasztást adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország huszonegy megyéjére – írja az Agerpres hírügynökség.
2022. május 25., 12:092022. május 25., 12:09
Az előrejelzés szerint szerda déli 12 órától csütörtök reggel 8 óráig Erdélyben, Máramarosban, helyenként a hegyekben, a Bánságban, a Körösök vidékén és Moldva északi felében
A jelenség az esti és az éjszakai órákban intenzívebben érinti a Bánságot, a Körösök vidékét és Moldva északi részét.
A szél viharossá erősödhet, a légmozgások sebessége elérheti az 55–70 kilométert óránként, kisebb kiterjedésű területeken a 80–90 kilométert óránként. A lehulló csapadék mennyisége meghaladhatja a 15–20 litert négyzetméterenként, elszigetelten akár a 30 litert is.
Hasonló jelenségekre az ország többi részében is lehet számítani helyenként csütörtökre virradóan, a csütörtöki nap folyamán pedig inkább a délkeleti vidékeken lesz jellemző a légköri instabilitás.
A következő megyékre érvényes a riasztás: Fehér, Brassó, Hunyad, Neamţ, Temes, Arad, Kolozs, Hargita, Szeben, Bihar, Krassó-Szörény, Mehedinţi, Szilágy, Beszterce-Naszód, Kovászna, Máramaros, Szatmár, Botoşani, Gorj, Maros és Suceava.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!