
Fotó: Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület
Teljesen leégett két, egybeépített gazdasági melléképület tetőszerkezete Székelykeresztúron, miután az egyikbe villám csapott a kedd esti vihar során. A tűzoltóknak szárnyasokat és sertéseket kellett kimenteniük.
2023. augusztus 30., 16:122023. augusztus 30., 16:12
2023. augusztus 30., 16:132023. augusztus 30., 16:13
Kedden éjjel 11 óra után nem sokkal riasztották a székelykeresztúri Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesületet egy Gyár utcai tűzesethez, ahol villám csapott egy gazdasági melléképületbe – elevenítette fel a történteket lapunknak Szali Mózes, az egyesület vezetője. Mint mondta,
és félő volt, hogy a lángok továbbterjednek. Azonnal megkezdték az oltást, amelyhez a helyi önkormányzati, valamint a hivatásos tűzoltók is csatlakoztak.
Fotó: Villám-Fulger Önkéntes Tűzoltó Egyesület
A bevetés során
Noha az épületek tetőzete teljesen leégett, szerencsére senki nem sérült meg a tűz során. A helyszínt a rendőrség biztosította, de jelen voltak a mentőszolgálat munkatársai is.
Idén júliusban 4 677 789 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1003-mal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2785 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közzétett adataiból.
Telefont tulajdonított el, illetve bántalmazta volt élettársát egy 34 éves férfi, akit pénteken vettek őrizetbe a hatóságok Sepsiszentgyörgyön – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ittas sofőrt tartóztattak fel a hatóságok pénteken este Gyergyótölgyes községben – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Nagy mennyiségű cigarettát és alkoholt foglaltak le a rendőrök pénteken a Hargita megyében tartott házkutatások során, ugyanakkor két személy őrizetbe is vettek – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Légköri instabilitásra, a szél felerősödésére széllökésekre, valamint felhőszakadásokra kell számítani az ország több megyéjében, beleértve Hargita és Kovászna megyéket.
Egy a juhok legeltetésével kapcsolatos vita miatt támadt rá egyik pásztor a másikra a zágoni mezőn; az agresszort előzetes letartóztatásba helyezték – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Harmincnapos előzetes letartóztatásba vettek két fiatalt Sepsiszentgyörgyön, akik előszőr csendzavarást követtek el, majd szomszédjaikat ütlegelték és egy járműben is kárt tettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A világnak nincsen szüksége olyan mesterséges intelligenciára, amely leértékeli az emberiséget, ellenkezőleg, bölcsesség vezette emberi intelligenciára van szüksége – mondta XIV. Leó pápa.
Három 31 és 72 év közti személyt hallgatott ki a rendőrség Bákóban akiket cigarettacsempészettel gyanúsítanak. Kettejüket őrizetbe vették.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
szóljon hozzá!